Laukos
Bizness

Arī bērni ar laktozes nepanesību varēs saņemt bezmaksas pienu0

Foto LETA

Turpmāk tiks atvieglotas prasības bezlaktozes piena piegādei, līdz ar to arī tie bērni, kuriem ir laktozes nepanesība, programmas “Skolas piens” ietvaros varēs saņemt veselībai atbilstošu pienu, paredz valdības akceptētie grozījumi atbalsta piešķiršanā un uzraudzībā augļu, dārzeņu un piena piegādei skolām.

Kā skaidro Zemkopības ministrijā, grozījumi paredz mazināt prasības bezlaktozes piena piegādei, ņemot vērā to, ka Latvijā šādu pienu neražo. Bezlaktozes piena piegādei netiks piemērotas paaugstinātās prasības (ražošana atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības vai nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasībām, transportēšana no ražošanas vietas līdz izglītības iestādei ne tālāk par 300 kilometriem).

Tādējādi atbalsta pretendents bezlaktozes pienu varēs iegādāties arī mazumtirdzniecībā Latvijā vai ārpus tās. šādi ļaujot skolas piena programmā iesaistīties arī bērniem ar laktozes nepanesību.

Jau ziņōts, ka no šī mācību gada divas līdzšinējās ES atbalsta programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu “Skolas piens” un “Augļi skolai” ir apvienotas vienā programmā. Jau no 1. oktobra izglītojamie atbalsta programmā var saņemt porciju pasterizēta piena trīs reizes nedēļā. Augļu un dārzeņu izdale skolēniem sāksies no 1. novembra.

Jaunajai apvienotajai atbalsta programmai ir vairāki jauni nosacījumi. Grozījumi paredz uzlabot apgrozāmo līdzekļu pieejamību atbalsta pretendentiem, dodot iespēju jau pirmajā produktu piegādes mēnesī saņemt atbalsta priekšfinansējumu līdz 30% no pretendentam piešķirtā apgādes tiesību apmēra, bet nākamos 20% saņemt trešajā produktu izdales mēnesī.

Jaunie grozījumi stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv