×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Arī civilsieva ir oficiāla sieva (8)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Sarunvalodā bieži lietots vārds ir “civilsieva”, un parasti ar to runātājs domā draudzeni nereģistrētās attiecībās.

Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas konferencē valodniece Astrīda Vucāne, runājot par tematu “Tradicionālās laulības transformācija mūsdienās: terminoloģiskais aspekts”, pieminēja, ka ne vien cilvēki sadzīvē, bet arī juristi reizēm nereģistrētu kopdzīvi neprecīzi sauc par civillaulību. Tā, piemēram, konferencē par vardarbības problēmām ģimenē policijas pārstāvis teicis, ka “no vardarbības cieš sievas un civilsievas”, visticamāk, ar “civilsievu” domājot nereģistrētās attiecībās dzīvojošu partneri. Taču arī “civilsieva” ir oficiāla sieva; atbilstīgi Demogrāfisko terminu skaidrojošās vārdnīcas definīcijai civillaulība ir tāda, kas noslēgta valsts likumos noteiktā kārtībā, parasti dzimtsarakstu reģistrācijas iestādē, bet ne baznīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Es tādus cilvēkus saucu par ārlaulības vīriem un ārlaulības sievām. Pašai patīk, bet citi nez kāpēc dusmojas par manu jaunievedumu. Ja jau ir ārlaulības bērni, tad kāpēc nevar būt ārlaulības vīri un sievas?

  2. Tās sauc par palagu burzītājām

  3. jāpaiet 70 gadiem,lai ļautiņiem “pielektu”,ka sieva ir tā,kura laulājusies baznīcā,dzimtsarakstu nodaļā reģistrējusies arī ir sieva jeb civilsieva,bet tā,kura nav ne laulājusies,ne reģistrējusi laulību civiltiesiskā kārtā,nav nekas.Tagad tādas nez kāpēc dēvē par draudzenēm,kas ir vēl smieklīgāk.Vai tiešām tik grūti atšķirt sievu,civilsievu no draudzenes,draudzeni no gultas biedrenes un dzīvokļa kaimiņienes.Arī tūkstošreiz pārguļot nekļūst par civisievu.Par to kļūst reģistrējot laulību attiecīgā nodaļā.Bulim nebija divas sievas,bet gan sieva un mīļākā.

  4. Cik reizes jāpārguļ vai cik ilgi jāguļ kopā lai iegūtu nosaukumu civilsieva?
    No šādas definīcijas izriet arī daudzsievības legalizācija. Ja kādam ir vairāki ilgstoši seksuālie partneri un viņš regulāri padzīvo pie viena vai otra,piemēram kā bija ar Andri Buli,tad sanāk ka abas vai vairākas ir viņa sievas, jo atbilst taču visiem noteikumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+