Martins Dukurs

Arī Dukuri ir tikai cilvēki – Phjončhanā bez medaļas 15

Planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs piektdien pieļāva rupjas kļūdas pēdējā braucienā un palika bez medaļas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ieņēma piekto vietu.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Dukurs bija tuvu tam, lai izcīnītu savu trešo olimpisko godalgu, jo pirms pēdējā brauciena bija otrais, taču pēdējā startā jau trases augšdaļā pieļāva kļūdu, pēc tam neprecīzi braucot arī beigu daļā, līdz ar to zaudējot vietu uz goda pjedestāla.

Sacensībās triumfēja mājinieku favorīts Sunbins Juns, kurš izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru. Četru braucienu summā Juns finišēja pēc trim minūtēm un 20,55 sekundēm, aiz sevis atstājot olimpisko sportistu no Krievijas Ņikitu Tregubovu, kurš bija par 1,63 sekundēm lēnāks.

Savukārt bronzu izcīnīja Lielbritānijas sportists Dominiks Pārsons, kurš arī pēdējā braucienā pieļāva kļūdas, tomēr spēja nosargāt trešo pozīciju, summā Junam zaudējot 1,65 sekundes.

Savukārt Martins Dukurs no trešās vietas atpalika par 0,11 sekundēm, bet Tomass Dukurs bija vēl par 0,43 sekundēm lēnāks.

Martins Dukurs līdz ar to nespēja atkārtoja savu sasniegto 2010.gada Vankūveras un 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kad izcīnīja sudraba medaļas, toreiz piekāpjoties tikai mājiniekiem, Kanādā zaudējot Džonam Montgomerijam, bet Krievijā piekāpjoties Aleksandram Tretjakovam.

Pirms pēdējā brauciena M.Dukurs līderim zaudēja 1,02 sekundes, savukārt trešajā vietā esošo Pārsonu apsteidza par četrām sekundes simtdaļām, kamēr Tregubovs, kurš trešaja braucienā pieļāva kļūdas, noslīdot uz ceturto vietu, bija vēl trīs simtdaļu attālumā.

Noslēdzošajā startā Tregubovs nobrauca bez kļūdām, kas viņam ļāva vispirms apsteigt Pārsonu, bet pēc tam arī M.Dukuru.

Latvietis kļūdījās trases augšdaļā, kur kamanas nedaudz sagriezās. Tobrīd M.Dukurs vēl bija priekšā konkurentiem, taču ātrums nebija tik liels, piedevām trases lejasdaļā vēlreiz nācās koriģēt kamanas, kā rezultātā viņš braucienā palika vien piektais, tajā 0,20 sekundes zaudējot Tregubovam, bet 0,15 sekundes Pārsonam, abiem piekāpjoties arī summā.

Tikmēr T.Dukurs savu pēdējo braucienu atkal veica stabili, tomēr viņam pakāpties augstāk par piekto vietu lielu izredžu nebija.

Arī sacensību otrajā dienā dominēja Juns, kurš pēdējā braucienā vēlreiz laboja sev piedrošo trases rekordu. Juns olimpisko spēļu saimniecei Dienvidkorejai izcīnīja otro zelta medaļu šajā Olimpiādē.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā startā, kurš sacensību ieskaitē bija trešais, M.Dukurs no trešās vietas pakāpās uz otro, zaudējot tikai Junam, bet pārspējot kļūdu pieļāvušo Tregubovu, kā arī Pārsonu.

Brāļiem Dukuriem šīs bija ceturtās un, ļoti iespējams, arī pēdējās olimpiskās spēles karjerā. Tomass Dukurs startēja jau 2002.gada olimpiskajās spēlēs Soltleiksitijā, kur izcīnīja 21.vietu, bet četrus gadus vēlāk Martins Dukurs Turīnā bija septītais. Nākamajās divās olimpiskajās spēlēs Vankūverā un Sočos Martins Dukurs izcīnīja sudraba godalgas, kamēr Tomass palika uzreiz aiz goda pjedestāla.