Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
16. septembris, 2015
Drukāt

Arī izslēgts TV ēd (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Arī izslēgts televizors gada laikā var notērēt elektrību par 24 līdz 68 eiro, pierāda “Latvenergo” energoefektivitātes centra eksperte Biruta Gine.

32 collu televizors ar šķidro kristālu (LCD) ekrānu vienā stundā patērē 280 vatus (W) elektrības, gaidīšanas režīmā 20 W elektroenerģijas. Tāda paša izmēra LED tālrādis stundā tērē vien 29 W elektrības, bet gaidīšanas režīmā mērījumi patēriņu neuzrādīja. Savukārt plazmas tālrādis stundas laikā apēdīs 500 – 900 W elektrības, gaidīšanas režīmā – vismaz 50 W.

Svarīgi – ja atstāj tālrādi ieslēgtu gaidīšanas režīmā, tātad izslēdz to tikai ar pulti, bet neatvieno strāvas padevi, tad LCD televizors diennaktī apēdīs 0,44 kWh, mēnesī 13,2 kWh elektroenerģijas. Naudas izteiksmē, pieņemot 15,6 centu maksu par vienu kWh, tas būs 2,06 eiro, gada laikā vairāk nekā 24 eiro. Plazmas tālrādis gaidīšanas režīmā tērē vismaz 36 kWh mēnesī, kas veido 5,62 eiro papildu izdevumus ik mēnesi. Secinājums – nedrīkst atstāt televizoru gaidīšanas režīmā vai jāpērk LCD tālrāži.

Precīzu sadzīves elektrisko iekārtu elektrības patēriņu noteiktā laikā posmā var iegūt ar elektrības jaudas mērītāju. To var nopirkt veikalos.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu nav gluži tik traki – man ir LG 50 collu plazmas rīma (ražots 2008. gadā) un atkarībā no izvēlētā enerģijas taupības pakāpes (Ražotāja režīmi “Power save” no 4-1 līmenim) ieslēgtam patēriņš ir no vidēji 220w līdz 400w .
    Savukārt izslēgtam, t.i. gaidīšanas režīma tas man rāda, ka ēd tikai 0.8w-1.1w.
    P.S Televizora modelis LG 50PG6000

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+