Kultūra
Mūzika

Arī Jūrmalā brīvā dabā varēs spēlēt klavieres0

Publicitātes foto

Piektdien, 10. augustā, plkst. 9.30 Muižas ielā 6 pie Bulduru izstāžu nama un plkst. 11 Turaidas ielas galā Dzintaros, pretī izejai uz jūru, tiks atklātas muzicēšanai brīvi pieejamas klavieres, LA.lv uzzināja Jūrmalas domē.

“Līdz pat augusta beigām ikvienam būs iespēja spēlēt klavieres zem klajas debess ar iedvesmojošu skatu uz jūru Dzintaros vai ar klaviermūziku iepriecināt garāmgājējus Bulduros,” pauda Zanda Krastiņa, Jūrmalas pilsētas domes Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Atklāšanas pasākumā klavieres Dzintaros un Bulduros ieskandinās dziesminiece Anete Kozlovska.

Neparastā brīvdabas klavieru projekta autori ir brāļi Andris un Jānis Lanka. Projektā izmantota klavieres, kas savu dzīvi gandrīz nokalpojušas un to īpašniekiem kļuvušas liekas. Tā klavierēm tiek dota otra elpa. Lai klavieres labāk varētu pamanīt, tās īpaši apglezno vai nokrāso vietējie mākslinieki.

Saistītie raksti

Jūrmalā izvietotās klavieres apgleznos vairāki pilsētā pazīstami mākslinieki. Mākslinieces Māra Mozgire un Dace Ziemele uz klavierēm attēlojušas bērnu dzejnieka jūrmalnieka Alberta Kronenberga darbos izmantoto tēlu – vārnu. Kā uzsver mākslinieces, vārna ir ne tikai neatņemama pludmales sastāvdaļa, bet arī skaists un izteiksmīgs putns. Vārnu dziedāšana ir kā kontrasts starp klavierspēles izteiksmīgajām skaņām. Klavierēm savu īpašo noformējumu piešķirs arī grafiķe un dizainere jūrmalniece Agnese Bule.

Jūrmalā klavieres projektam ziedojusi Diāna Purviņa.

LA.lv