Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
25. marts, 2015
Drukāt

Arī Kalnciema kvartālā iešūpos Lieldienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 4. aprīlī no plkst. 10 līdz 16 Kalnciema kvartāla pagalmā norisināsies “Lielais Lieldienu tirgus” un pavasara saulgriežu svinības, kurās ar dejām, dziesmām un rotaļām tiks ieskandināts pavasaris, LA.lv pastāstīja Luīze Pastore.

“Būs gan rotaļas, gan dziesmas un dejas, olu kaujas un, protams, arī šūpošanās,” teic Kalnciema kvartāla kultūras programmas kuratore piebilstot, ka ar šo sarīkojumu tiks atklāta Kalnciema kvartāla tirdziņu pavasara sezona.

Lieldienu pasākuma laikā Kalnciema kvartālā no plkst. 12 līdz 15 uzstāsies tautas deju kolektīvs “Druva” un folkloras kopa “Zemturi”, ar kuriem kopā tiks vestas rotaļas, dziedātas Lieldienu dziesmas, godināti saulgrieži, ripinātas olas un veikti daudzi citi rituāli, kas saistās ar Lieldienu ticējumu un svinību ieražām.

Paralēli koncertam un tradicionālajiem rituāliem Kalnciema kvartālā no plkst. 10 līdz 16 norisināsies Lielais Lieldienu tirgus, kurā amatnieki būs sarūpējuši īpašus amatniecības izstrādājumus ar Lieldienu tematiku, zemnieki piedāvās svaigas pašmāju kūkas, pirmos zaļumus un citus gardumus svētku mielastam.

Savukārt pagalmā tiks uzstādītas lielās šūpoles, tiks ripinātas olas un risināsies olu kaujas. Katrs apmeklētājs ir aicināts ierasties ar paša krāsotām Lieldienu olām, lai tās varētu parādīt citiem, pastāstīt par to, kā olas sanākušas tik skaistas un krāšņas.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+