×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Kalnietei atteikta iebraukšana Krievijā (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Arī Eiropas Parlamenta (EP) deputātei no Latvijas Sandrai Kalnietei (V) liegta iebraukšana Krievijā, uz kurieni viņa devās, lai piedalītos noslepkavotā opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bērēs.

Kalniete mikroblogu vietnē “twitter” raksta, ka viņai ir atteikta iebraukšana Krievijā, “pamatojoties uz kodeksa 27.1 pantu”, nepaskaidrojot, kas šajā pantā rakstīts.

Politiķe Maskavas Šeremetjevas lidostā iepriekš apturēta, un viņas pase paņemta tuvākai apskatei. Pēc aptuveni stundas EP deputāte paziņoja, ka viņai iebraukšana Krievijā ir atteikta.

Kalniete Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” atzina, ka viņa patlaban uzturas tranzīta zonā, jo viesnīcā, kur cerēja pavadīt nakti, brīvu vietu nav, un viņai nāksies nakšņot lidostā uz krēsla. Politiķe ar pirmo reisu otrdienas rītā plāno doties uz Briseli.

Atņemto pasi solīts atdot tikai pirms izlidošanas. “Tas nav saprotams, kāpēc personai ir jāatņem pase. Tas šķiet absurdi un pilnīgi nepareizi. Man nav neviena personas dokumenta, izņemot Eiropas Parlamenta apliecību,” noteica politiķe.

Ārlietu ministrija (ĀM) paziņojusi, ka Latvija izsaka dziļu sašutumu par Krievijas lēmumu valstī neielaist EP deputāti Kalnieti.

Pēc Krievijas puses sniegtās informācijas, Kalniete ir iekļauta to personu sarakstā, kurām ir liegta ieceļošana Krievijā. Tā esot daļa no atbildes uz Eiropas Savienības noteiktajiem ierobežojumiem pret Krieviju sakarā ar Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes graušanu, vēsta LETA.

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) preses padomnieks Mārtiņš Drēģeris norādīja, ka šāds Krievijas solis izraisa lielu neizpratni, jo ir pretrunā ar elementāriem humānisma principiem. “Minētā Krievijas rīcība neveicina savstarpējo uzticību un ietekmē divpusējās sadarbības gaisotni,” sacīja ministra pārstāvis.

Ar Kalnieti sazinās Latvijas vēstniecības Krievijā darbinieki, diplomāti, kā arī Rinkēvičs. “Mēs arī turpmāk sekosim, lai Kalniete varētu atgriezties Latvijā vai ES teritorijā,” piebilda Drēģeris.

Jau vēstīts, ka pēc Rinkēviča lūguma uz Ņemcova bērēm no Latvijas devās ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V) un Kalniete. Tāpat bēres apmeklēs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Ierasties uz Ņemcova bērēm liegts arī Polijas parlamenta augšpalātas senāta spīkeram Bogdanam Borusevičam. “Es vēlējos izrādīt cieņu nogalinātajam Borisam Ņemcovam un visiem Krievijas iedzīvotājiem, kas domā līdzīgi kā viņš. Tomēr es tikko uzzināju, ka Krievijas varasiestādes neļaus man apmeklēt [Ņemcova] bēres Maskavā,” pirmdien paziņojis Borusevičs.

Ņemcovu nenoskaidrots uzbrucējs nošāva piektdienas vakarā uz ielas Maskavas centrā. Viņš tiks apbedīts otrdien Trojekurovas kapsētā, bet pirms tam no Ņemcova notiks atvadīšanās Saharova centrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. 80-gados,sarunājoties ar,poļiem,kas ar okeāna laineri “Stefans Batorijs” bija ieradušies Rīgā,ieminējos: “Jums gan ir labi,varat braukt,kur vien vēlaties!” Atbilde bija: “Jā,ja ir nauda!”

 2. ko jūs biedējat Krieviju ar nākamo prezidentu.Man liekas ka Krievijai ir pie kājas, kāds prezidents būs Latvijā.Krievija nav atkarīga no Latvijas ne par mata tiesu,bet attieksme pret Krieviju jau sen zināma.

 3. aizmirsa ka Latvijā aizliegts iebraukt pat aktieriem,kuri nemaz un nekad Latviju neaprēja,kā to nepārtraukti dara Kalniete.Vjadzēja kādu diennakti tos dokumentus papētīt un neizlaist no lidostas,lai saprotās ka rējējsuņiem nav ko līst valstī kuru tik ļoti neieredz.

 4. latvietis parastais Atbildēt

  dods devejam atdodas. rusofobei nav ko krievijā meklēt ja pati aktīvi cinijās lai pus krieviju es nelaiztu

 5. Latvijā arī nedrīkstētu ielaist!

 6. Ir visai šokējoši, ja tu dzīvo brīvībā, vari braukt, kur gribi, darīt ko gribi, runāt ko gribi un tad pēkšņi tu
  atjēdzies citā realitātē – tev atņem diplomāta pasi, tevi nelaiž nolikt ziedus noslepkavotam cilvēkam, tev neatbild uz taviem jautājumiem, tev nav kur pārlaist nakti, faktiski tev pēkšņi atņem visas tavas tiesības… Domāju, ka Kalnietes kundze varēja jau otreiz savā mūžā pilnībā pārliecināties, kāda milzīga vērtība ir brīvībai, kurā dzīvojam un cik mazsvarīga nozīme šādos apstākļos ir visam pārejam, par ko mēs te ikdienā vaimanājam. Būt brīvam un neatkarīgam tomēr ir augstākā vērtība cilvēkam viņa dzīvē!

 7. Bērziņu gan ielaistu un pat uz Kremli aizvestu un pildspalvu iedotu lai …

 8. Cik dziļš ir ,,dziļi”, paustais Latvijas ĀM sašutums?Kalnietei pirms braukšanas vajadzēja rīkot preses konferenci ,kurā paziņot ,ka Ņemcova slepkavību organizēja ukraiņu fašisti,banderovieši,rietumu specdienesti pēc Obamas rīkojuma .Ja Kalnietes vietā brauktu Sudraba ,tad viņa tiktu ielaista Krievijā bez preses konferences.

 9. Ai kaa tagad iesmej Kobzons un Valerija…

 10. KRIEVIJA IZDARA LIELU KĻŪDU LIEGDAMA PIEDALĪTIES BĒRĒS NĀKAMAJAI LATVIJAS PREZIDENTEI.

 11. tas ir pierādījums tam, ka Maskavā “mūsējos” gaidīja lamatas. Cerams, ka N.U. tomēr nebrauks.

 12. Ņemcovu nogalināja pēc Krievijas prezidenta Putina pavēles.

Draugiem Facebook Twitter Google+