Kultūra
Kultūrpolitika

Arī Latgales dejotāji pieļauj papildus deju koncerta iekļaušanu svētku programmā2

Foto: Viļānu novada dome

Latgales dejotāji uzskata, ka deju lieluzveduma “Māras zeme” papildu koncerta iekļaušana Dziesmu un deju svētku programmā ir pieļaujama un pārāk lielu fizisko slodzi neradīs.

Rēzeknes reģiona deju kolektīvu virsvadītājs Ilmārs Dreļs uzskata, ka, ņemot vērā to slodzi, ar kādu dejotāji gatavojas skatēm, vēl viens koncerts nekādu dižu papildus slodzi viņiem neradīs.

“Tā, protams, būs papildus slodze, bet nav tā, ka tas nebūtu izpildāms. Tie, kas ir bijuši festivālos, ir dejojuši pa diviem – trim koncertiem dienā pa 20 minūtēm no vietas. Šajā koncertā dejotājiem ir tā, ka viņš uznāk laukumā, nodejo savu deju, noiet no laukuma un atpūšas. Salīdzinājumā ar festivālu programmām tas ir tīrais sīkums. Jautājums ir tikai par to, vai varēs nodrošināt ar transportu un ēdināšanu saistītos papildus izdevumus,” skaidro Dreļs.

Daugavpils reģiona deju kolektīvu virsvadītāja Aija Daugele atzīst, ka pie šāda pieprasījuma koncertu tomēr esot pārāk maz. “Citreiz tā slodze dejotājiem jau tāpat ir tik liela, ka nezin kā to izturēt. Domāju, ka dejotāji piekristu arī trešajam koncertam. Lieluzveduma “Māras zeme” veidošanā tomēr ir ieguldīts liels darbs un tikai divi koncerti, iespējams, ir pārāk maz,” pieļāva Daugele.

Deju kolektīvu virsvadītājai pagaidām gan neesot īsti skaidrs, kurā laikā šis koncerts fiziski varētu notikt, jo grafiks dejotājiem esot gana saspringts.

Jau vēstīts, ka Dziesmu un deju svētku rīkotāji mēneša laikā plāno izskatīt iespēju svētku programmā iekļaut deju lieluzveduma “Māras zeme” papildu koncertu.

LA.lv