×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Arī latvieši – pabalstu tūristi?
 (1)

Tas šonedēļ citos britu medijos izraisījis komentāru gūzmu par “pabalstu tūrismu”.

Eiropas Komisijas pārstāvis to preses konferencē nodēvējis par “rupju un pilnīgi bezatbildīgu faktu sagrozīšanu”. 600 tūkstoši attiecoties uz neaktīvajiem bezdarbniekiem, kuriem pieskaitāmi darba meklētāji, skolēni, studenti, pensionāri, māmiņu atvaļinājumā esošās, citi ģimenes locekļi. Ja kopumā Lielbritānijā 43% vecumā no 15 līdz 64 gadiem nav ekonomiski aktīvi, tad nebūtu nopietni pasludināt šos 12 miljonus iedzīvotāju par bezdarbniekiem.

Fakts ir tas, ka saskaņā ar Darba un pensiju departamenta ziņām darba meklētāja pabalstu 2011. gadā bija pieprasījuši 1, 44 miljoni, no kuriem 8,5% nebija britu pilsoņi, bet 2,6% jeb 38 tūkstoši bija no citām ES dalībvalstīm. ES migrantu šajā neaktīvo iedzīvotāju kategorijā procentuāli ir krietni mazāk nekā pašu britu (30% pret 43%).

Šajā EK ziņojumā novērtēts, ka no Nacionālā veselības aprūpes budžeta tieši neaktīvajiem ES migrantiem tiek tērēta vien simtā daļa – starp 0,7% un 1,1%. Citiem vārdiem sakot, viesstrādnieki no citām dalībvalstīm salīdzinājumā ar pašiem britiem maksā vairāk nodokļos, nekā viņi saņem pabalstos un pakalpojumos, secina Eiropas Komisija. Izskaidrojums vienkāršs: viesstrādnieki parasti ir gados jaunāki un ekonomiski aktīvāki nekā mītnes zemes iedzīvotāji.

EDSO “Starptautiskās migrācijas pārskatā 2013”, novērtējot britu migrācijas fiskālās izmaksas un ieguvumus, secināts: “Pretstatā populārajam viedoklim, ES imigranti saņem daudz mazāk pabalstu nekā britu iedzīvotāji. “Pabalstu tūrisms” ir avīžpīle: lielākā daļa ES imigrantu Britānijā ierodas strādāt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uz šo jautājumu obektīva atbilde sagaidāma tikai no pasiem UN pilsoņiem, arī no pamatnācijas

Draugiem Facebook Twitter Google+