×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
7. augusts, 2017
Drukāt

Arī Latvijā tiks ieviesti sejas aizklāšanas ierobežojumi (13)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs foto

Diskusiju par seju aizsedzoša apģērba nēsāšanas ierobežošanu publiskās vietās tika sākta pirms 2 gadiem, bēgļu krīzes kulminācijā, kad Latvija apņēmās uzņemt vairākus simtus patvēruma meklētāju. Līdzīgi ierobežojumi jau ieviesti Francijā, Beļģijā, Bulgārijā, Nīderlandē, Austrijā, Vācijā, Šveicē, daļēji arī Spānijā un Itālijā. Latvijā attiecīgs likums varētu tikt pieņemts tuvāko mēnešu laikā, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Likumprojekta vadlīnijās gan ietverti virkne izņēmumu, kur sejas aizsegšana pieļaujama, tostarp dažādās profesijās – ārstiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, arī dažādos kultūras un mākslas pasākumos, sporta aktivitātēs. Atsevišķi iebildumi pret piedāvāto regulējumu gan ir Ārlietu ministrijai, kuras skatījumā tas ir pārāk strikts.

Francijā par aizlieguma neievērošanu draud 150 eiro sods, Beļģijā – jāmaksā 200 eiro. Latvijā soda nauda varētu būt līdzīga. Pēc apstiprināšanas valdībā, gala lēmums par sejas ierobežojumu ieviešanu būs jāpieņem Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Patiesībā nesaprotu , kāds sakars tam apģērbam ar Latviešu tautu? Kāda Velna pēc tādi likumi ? Ja reiz atļaujat Latvijā iebraukt un dzīvot citām tautām tad arī viņiem to aizliedzat.Un reāli, nav ko Ļaut visādiem dzīvot mūsu zemē.Pilns ar musulmaņiem, indiešiem , ķīniešiem – kas jau ar kvartāliem apdzīvo LV. Pēdējais laiks sākt tīrīšanu. Mēs savas asinis sacūkosim daudz par daudz.Un Valsti iztirgosim nezin kam .Tie sveštautieši ir kā sēnīšu slimība .Ienāca viena ģimene un nu jau visa iela Cēsīs mudž no ķīniešiem. Pieņemat likumus par labu mums beidzot. Par tīru Latviju dažādos veidos. Kas gribēs būt Latvietis Latvijā – atbrauks , iemācīsies valodu, nokārtos eksāmenu un oficiāli pieņems visas mūsu paražas . Tāds nestaigās parandžā un nemurmulēs svešā mēlē.

 2. Ja, Kapec tas sievietes sitos laikos vel gerbas tik stulbi. Vinu viriesi ir vainigi. Ja vinas grib ta gerbties lai palik sava zema und lai neblandas par Europu.

 3. Tātad , aukstā , vējainā laikā arī šalli līdz acīm ne sev ne bērniem nelikt? Būtu svārku garumu pagarinājuši , lai ar plikām sēžamvietām nestaigā . Lai ar plikām nabām netracina.. Kādu sliktumu ievieš sejas aizsegs ? Tad jau arī vīriešiem sejas apmatojums jāaizliedz ,lai plika seja pilnībā.. Tik daudz citu ievazātu lietu no ārzemēm ir , kas ir daudz sliktākas par sejas aizsegšanu.. UN VISPĀR – LATVIEŠU TAUTAS TĒRPOS ARĪ IR SEJAS AIZSEGS..Tikai tas nav melns un daudz skaistāk izskatās.. Tā ka tas nav apspriežams un aizliedzams ..Citādāk , tad jau arī līgavas ar plīvuriem pie altāra ir jātiesā un bitenieki ar sietu galvā un arī ārstiem nekādu izņēmumu.. Jo ja esam BRĪVI, tad kurš mums var aizliegt staigāt tikumiski, ja drīkst brīvi staigāt netikumiski..

  • Nokāp no koka un beidzot sāc domāt sakarīgi,un nevajag jaukt kopā makaronus ar naglām,tumsības laikmets jau labu laiku ir garām.

  • Pirms runā, izlasi likumprojektu- aukstā laikā drīkst sargāt seju no vēja, to aizsedzot, arī profesionālā sejas segšana ir aprunāta.

 4. Pareizi. Un slimi ir tie latvieši, kas nepietiekami audzināti perversi kļūst par invazīvo sugu. Problēma Latvijā, ka arī dažas invazīvās sugas neintegrējas kā nākas un nekļūst par latviešiem.

 5. Plus vēl visa lapa nosēta un aizsēta ar reklāmām, nu jau kā Gangnamam, kur nav jēgas iet iekšā, jo neko tāpat nevar izlasīt. te tāpat būs.

  • visa lapa nosēta un aizsēta ar reklāmām
   ……………
   Uzinstalejiet savam datoram AdBlock, tad bus vieglak!

 6. Nu jau pa divām reklāmām bāž uz viena video. Kam man tos video ar 2 reklāmām, ja to pašu varu ātrāk izlasīt.

 7. Arī Latvijā tiks ieviesti sejas aizklāšanas ierobežojumi
  ………….
  Varetu ari ta – ierobezot Latvija to personu klatbutni, kuram ir tieksme sejas aizklat!

 8. Godīgi jau būtu soda naudu piesaistīt minimalajai pensijai, vai soc pabalstam

Draugiem Facebook Twitter Google+