Pasaulē
Eiropa

Arī Lielbritānijas Lordu palāta apstiprina “Breksita” likumprojektu 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijas Lordu palāta pirmdien apstiprināja likumprojektu par parlamenta pilnvarojuma piešķiršanu premjerministrei Terēzai Mejai oficiāli uzsākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), kas seko pāris stundas pēc tam, kad to pašu izdarīja arī Pārstāvju palāta.

Lordu palāta nolēma necensties vēl pēdējā brīdī panākt grozījumus likumprojektā, nobruģējot ceļu, lai tas stātos spēkā jau otrdien.

Informācijas avoti Dauningstrītā ir atklājuši, ka oficiāla Lisabonas līguma 50.panta iedarbināšana šonedēļ vēl nenotiks, un Meja oficiāli ES par izstāšanos informēs mēneša beigās.

Pārstāvju palāta pirms tam savā balsojumā noraidīja divus Lordu palātas atbalstītos labojumus likumā, kas paredzēja garantēt Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu tiesības pēc valsts izstāšanās no ES un pieprasīja, lai arī parlaments, ne tikai valdība, apstiprina izstāšanās līgumu no ES.

Meja vēlas iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu un sākt oficiālo izstāšanās procesu līdz 31.martam. Lai to izdarītu, viņai bija nepieciešams parlamenta pilnvarojums.

LA.lv