×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Arī Liepājā pieminēs barikāžu laiku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas muzejs portālu LA.lv informēja, ka pirmdienas, 20. janvāra pulksten piecos vakarā muzeja nodaļas “Liepāja okupāciju režīmos” pagalmā notiks 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums, kurā ikviens aicināts atcerēties un pieminēt barikāžu laiku, kas vienoja Latvijas neatkarības aizstāvjus.
“Liepāja var būt lepna ar Atmodas vēsturi, ar noieto ceļu līdz neatkarībai. Tik daudzi esam darījuši, kas mūsu spēkos, lai tiktu atjaunota Latvijas valsts, kādu to iedomājāmies tolaik [..]. Par to mums katram savas domas un spriedumi. Bet – atcerēsimies tos notikumus, kas pamatā mūsu šodienai, kas kļuvuši par vēsturi. Tas bija tā vērts,” uzsvēris dzejnieks Olafs Gūtmanis.
Piemiņas vakarā trīs simboliskus ugunskurus iedegs Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas aktīvisti Imants Aizkalns, Edgars Lāms un Ildze Lagzdiņa. Klātesošos uzrunās Liepājas pilsētas domes vadība un LTF Liepājas nodaļas laikraksta “Liepājas Vārds” redaktors Aigars Štāls, atsaucot atmiņā tā laika sajūtas un tautas vienotības garu, ticību Latvijas neatkarības idejai.
Pasākumā skanēs dzejnieka un viena no bijušajiem LTF Liepājas nodaļas priekšsēdētājiem Olafa Gūtmaņa līdz šim nepublicētas dzejas vārsmas par barikāžu ugunskuriem, ko gaismā cēlis literatūras zinātnieks Edgars Lāms, kas pētījis dzejnieka atstāto literāro mantojumu un rokrakstus. Pasākumu kuplinās dziesminieks Uldis Kākulis.
Zemessardzes 44. kājnieku bataljons sadarbībā ar Liepājas muzeju pasākuma dalībniekus nodrošinās ar lauku virtuves silto tēju. Klātesošos uzrunās Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris majors Vilmārs Vecvagaris. Pasākuma laikā notiks zemessardzes zvēresta došanas ceremonija. Bataljona komandieris svinīgi pasniegs arī apbalvojumus vairākiem zemessargiem un profesionālā dienesta karavīriem.
Savukārt Liepājas muzeja nodaļas “Liepāja okupāciju režīmos” telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 varēs noskatīties Zigurda Vidiņa dokumentālo filmu “Tēvu barikādes” un režisores Dzintras Gekas filmu “Gvido Zvaigzne”, kas atzīta par labāko dokumentālo filmu Grieķijā notiekošajā Patras filmu festivālā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+