foto – Juris Kalniņš

Arī “Liepāja”/”Triobet” basketbolistiem izdodas pagarināt LBL pusfināla sēriju 0

“Liepāja”/”Triobet” komanda trešdien “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas trešajā spēlē Kandavā ar rezultātu 64:59 (17:10, 18:13, 17:15, 12:21) pieveica valsts vicečempionus “VEF Rīga”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām liepājniekiem izdevies samazināt “VEF Rīga” pārsvaru līdz 1-2.

“Liepāja”/”Triobet” sastāvā 17 punkti un desmit bumbas zem groziem lietuvietim Edgaram Zelionim, bet 12 punktus iemeta Jānis Antrops. Tikmēr “VEF Rīga” sastāvā 12 punktus guva Roberts Loverijs, bet 11 pievienoja Kelvins Dorsijs Heriss.

Dueli Kandavā labāk iesāka liepājnieki, pirmo astoņu minūšu laikā spējot izvirzīties vadībā ar deviņu punktu pārsvaru (17:8). Viņiem savu pārsvaru izdevās nosargāt arī pirmā puslaika turpinājumā, turklāt tas tika palielināts vēl vairāk, 19.minūtē tam sasniedzot jau 16 punktus (35:19). Spēles otrajā daļā rīdziniekiem ar atspēlēšanos diez ko neveicās, turklāt tās sākumā liepājnieki pat pamanījās izvirzīties vadībā ar 18 punktiem.

Tiesa, pamazām “VEF Rīga” pārņēma cīņas iniciatīvu un sāka tuvoties “Liepāja”/”Triobet” basketbolistiem. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nepilnas sešas minūtes, rīdzinieki bija pietuvojušies līdz mīnus deviņi (47:56), taču pēc tam liepājnieki veica nelielu atrāvienu, gūstot sešus punktus pēc kārtas un atkal nonākot drošā atstatumā no pretiniekiem.

Tomēr “VEF Rīga” nepadevās, 39 sekundes līdz pamatlaika beigām pēc Loverija nonākot vairs tikai četru punktu attālumā (58:62). Deviņas sekundes pirms beigām Loverijs realizēja vienu no diviem soda metieniem, pietuvojoties līdz viena precīza tālmetiena attālumam, bet pēc tam Lauris Blaus realizēja abus soda metienus un nodrošināja komandai uzvaru.

Jau vēstīts, ka šīs sērijas pirmajā mačā “VEF Rīga” basketbolisti Aizkrauklē bija pārāki vien pagarinājumā ar 73:68. Savukārt otrajā sērijas spēlē, lielisku sniegumu demonstrējot Jānim Timmam, rīdzinieki bija pārāki ar 83:70.

Šī sērija piektdien atkal atgriezīsies Liepājā, kur paredzēts aizvadīt ceturto cīņu.