×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Arī Lietuvas Krievu drāmas teātris atceļ viesizrādes Krievijā (1)

Grigorijs Gladijs un Valentīns Novopoļskis Lietuvas Krievu drāmas teātra izrādē "Jevgēņijs Oņegins".
Publicitātes fotoGrigorijs Gladijs un Valentīns Novopoļskis Lietuvas Krievu drāmas teātra izrādē "Jevgēņijs Oņegins". Publicitātes foto

Arī Lietuvas Krievu drāmas teātris saistībā ar situāciju Ukrainā atcēlis ieplānotās viesizrādes Krievijā, raksta gazeta.ru.

Lietuvas Krievu drāmas teātris, kuru vada režisors Jons Vaitkus, atlicis plānotās viesizrādes Pēterburgā notiekošajā ārzemju teātru festivālā “Satikšanās Krievijā”, kas notiek teātra “Baltijskij Dom” vadībā. Teātra vadība savu lēmumu skaidro tādējādi, ka arī “Baltijskij Dom” teātra vadītāja Sergeja Šubas paraksts atrodams starp tiem kultūras darbiniekiem, kuri atbalsta Krievijas valsts politiku Ukrainā.

Bija paredzēts, ka Lietuvas teātris Pēterburgā izrādīs “Jevgeņiju Oņeginu” ar Kanādā dzīvojošo ukraiņu aktieri Grigoriju Gladiju galvenajā lomā.

Vaitkus norādījis, ka diženā krievu kultūra, kuru pārstāvēt ir krievu drāmas teātru ārzemēs uzdevums, tādēļ netiks mazāk cienīta, taču kultūras ļaudis vēlas parādīt, ka mēģinājumi politiski manipulēt ar kultūras un mākslas darbiniekiem ir nesavienojami ar tādām kategorijām kā kultūras politika un politikas kultūra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies Lietuvas krievu teātrim!

Draugiem Facebook Twitter Google+