×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2012
Drukāt

Arī LOSP aicina ziedot

Foto - LETAFoto - LETA

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ziedojumu vākšanai Latvijas zemnieku interešu lobēšanai izveidojusi atsevišķu kontu, kas darbosies paralēli Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) jau iepriekš izveidotajam kontam.


 

LLKA kopš janvāra, kad tika sākta līdzekļu piesaiste lobēšanas kampaņai par vienlīdzīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, kopumā savākusi 53 857 latus. Līdz šim lobēšanas pasākumiem iztērēts 31 241 lats. Lielākā izdevumu daļa attiecas uz administratīviem izdevumiem, protesta akciju rīkošanu, kā arī lauksaimnieku organizāciju pārstāvju komandējumiem uz Briseli dalībai dažādās diskusijās saistībā ar tiešajiem maksājumiem.

LOSP jau iepriekš norādīja, ka atturīgi vērtē LLKA iniciatīvu, jo LLKA noteikums – naudu ziedot un apsaimniekot caur LLKA. Savukārt LOSP mērķis – vispirms saprast ziedojuma lietojumu un tad naudu apsaimniekot atsevišķi izveidotā fondā, visām asociācijām kopīgi un caurskatāmi, atskaitoties par izlietojumu, skaidroja organizācijas pārstāvji.

LOSP jaunizveidotajā kontā lauksaimniekus aicina ziedot līdz 0,50 latiem par katru apsaimniekošanā esošo hektāru.

“Ziedojumu finansējums tiks novirzīts konkrētu pasākumu rīkošanai – darbam ar presi un protesta akciju organizēšanai. Finansējums palīdzēs organizēt tikšanās ar ES dalībvalstu pārstāvjiem, lai pārliecinātu atbalstīt prasību par godīgiem tiešajiem maksājumiem. Ziedojumu izlietošana būs demokrātiska un pārskatāma. Ziedojumu kontu pārraudzīs LOSP valde un par visām izmaksām ziedotāji tiks informēti LOSP kopsapulcē, pārstāvju sapulcēs un mājaslapā. Tādējādi finanšu plūsmas izlietojums būs pārredzams jebkuram lauksaimniekam,” norādīja LOSP pārstāvji.

Tuvākie pasākumi, kur tiks izmantota kontā saziedotā nauda, būs padomju laika traktora brauciena organizēšana maršrutā Rīga–Brisele, kā arī protesta akciju rīkošana Briselē novembrī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+