×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Arī mājsaimniece elektrību var pirkt biržā (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No nākamā gada 1. janvāra, kad atvērs elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām, ikviens varēs maksāt par elektroenerģiju atbilstoši iepriekšējā mēneša vidējai svērtajai elektrības cenai biržā. Arī a/s “Latvenergo” kopš 2014. gada vidus visu ražoto elektroenerģiju pārdod biržā.

Saistību ar biržas cenām jutīs tās mājsaimniecības, kas pieteiksies “Latv­energo” piedāvātajam “Elektrum Dinamiskais”, SIA “220 Enerģija” piedāvātajiem četriem tarifiem un vienam “Win Baltic” tarifam. Atgādināšu, ka elektroenerģijas cenu veido biržas cena, pircēja tirdzniecības uzcenojums, obligātā iepirkuma komponente, pārvades un sadales pakalpojumi un PVN. Cenas mainīgā daļa – maksa par elektrību – veido vien aptuveni trešdaļu no kopējā maksājuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Labs vakars visiem!!!
  Kāds man var paskaidrot kapēc man un citiem Latvijas iedzīvotāiem uzspež pakalpojumu kurā man nav nekādas vajadzības. Tās tā devetajs obligatajs komponents . ??? Kāda velna pēc man ir jāpērk to dargo zaļo vai nu puszaljo enerģiju no sabuvetam pa visu Latviju hidroelektrostacijam vai vējaģneratoriem. Lai iesaistas biznesa uz vienlīdzīgiem noteikumiem.

 2. Raksts garš un penterains , un lasītāju neieintresējošs , jo nav neviena cipara , cik 1kWh maksāja,piemēram, 09.12.2014.g. ar tarifu no 0 – 800kWh .

 3. Tuvojas latvenergo ligumu izmainas un par tam neviens neraksta.

  IESAKU VISIEM kam ir vel palicis starta tarifa kwh stundas – nopirkt avansa visu atlikuma. Jo tas ir par 35% letak neka PATS LETAKAIS nakama gada variants.

  Un to sudu aprekinu ko vini ir atsutijusi var apstridet un mainit. Savadak jums var nakties stipri parmaksat.

  Man atsutija izlidzinato uz diviem dzivokliem 16+16 eur, bet man paterins menesi sanak tikai uz kadi 8-9 par abam.

 4. Pērc kur gribi,tik vai tā apčakarēs mājsaimnieces! Kurš varēs un spēs katru stundu izrēķināt?

 5. viss uz tautas pleciem,vajag sist.

 6. Kāds sviests šī raksta virsrakstā! “Mājsaimnieces elktrību var pirkt biržā”???
  Ja jau tāds virsraksts, tad vajadzēja arī konkrēti pastāstīt, kas tai mājsaimniecei jādara, kā jārīkojas, lai to elektrību tajā biržā pirktu!
  Nu piemēram man. kā mājsaimniecei, elektrības patēriņš ap 400 kwh mēnesī. Kā es viņus biržā varu nopirkt? Nekā! Man tā ir jāpērk no starpniekiem. Tad kāda velna pēc šāds virsraksts!

 7. 1/3 daļa no maksājuma pienākas cūkmena polithesu uzcenojumam, lūdzu maksājiet “zaļi”!

  • Var tikai piekrist. Un viss šis t.s. “tirgus” ir viena milzīga krāpšana! Pasakiet, lūdzu, kur tas redzēts, ka tirgus apstākļos kaut kas vēl obligāti pie preces jāpērk klāt? Profašistiski – pederastiskais režīms nu galīgi nav atstājis pircējam izvēles iespēju, piespiežo barot varai pietuvinātos resnos lopus! Tādus vienkārši vajag atšaut un viss!

Draugiem Facebook Twitter Google+