×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

Arī mazā virtuvē iespējama ērta rosīšanās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūsdienu virtuves plānotāji un dizaineri smēlušies idejas nesenā pagātnē, kad virtuvēs pie sienas karājās pavārnīcas un citi darbarīki, bet katliņi un pannas tika sakārti pie plīts vai kroņluktura. Pēc minimālisma ēras, kad visam vajadzēja izskatīties sterili un nevainojami, virtuves atkal atgūst dzīvīgumu un kļūst ērtākas.

 

Tagad dažādu virtuves aksesuāru glabāšanai paredzētas īpašas sliedītes ar āķīšiem vai piekariņiem, ko stiprina pie sienām vai virtuves mēbeļu sānu virsmām. Dažādu virtuves piederumu novietošanai izdevīgi ir stieņi, kas komplektēti ar groziņiem, trauciņiem vai spainīšiem, kā arī vertikāli statīvi ar vairākiem groziem, kas kārtoti viens virs otra, lai aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas uz virsmas. Pieejami arī īpaši turētāji virtuves dvieļiem, pārtikas plēvei, folijai utt.

“Izvēloties šādus aksesuāru novietošanas piederumus, vēlams ņemt vērā konkrētās virtuves stilu un tajā izmantotos materiālus,” iesaka interjera dizainere Helēna Garda. “Piemēram, kantri stila virtuvē labi iederēsies dažādi grozi, liela izmēra gareni vai apaļi misiņa vai bronzas krāsas turētāji virtuves piederumiem, bet romantiskai virtuvei vairāk piestāvēs daudzi maza izmēra puķaini keramikas trauciņi, pīti groziņi, melna metāla grozi. Mūsdienīgai virtuvei visneitrālākā būs gaiša metāla furnitūra.”

Visbiežāk saimniecēm virtuvē ir maz vietas, īpaši svētku reizēs, kad pietrūkst griežamo dēlīšu vai brīvas virsmas, kur novietot pusgatavo cienastu traukus. Jā, griežamo dēlīšu nekad nav par daudz, īpaši sagatavojot dažādus produktus. Tāpēc der padomāt par atšķirīga lieluma un biezuma koka, stikla un plastmasas dēlīšiem. Daži no tiem pieejami arī ar uzlokāmām maliņām, lai sagriezto masu būtu ērtāk ieslidināt traukā, nepārberot pāri malām. Vairāki dēlīši ietaupīs arī laiku, tā ir higiēniskāk, izmantojot tos atšķirīgiem produktiem (svaigai gaļai, zivīm, dārzeņiem utt.).

Kā papildu virsmas novietošanai var izmantot no virtuves darba virsmas izvelkamas plates, platas palodzes vai pie palodzēm (arī sienām) piestiprinātas paceļamas un nolaižamas virsmas.

Mazu izlietni iespējams papildināt ar dažādiem elementiem, kas atvieglo darbošanos, piemēram, ar izlietnē ieliekamām skalošanas tvertnēm noskalotiem dārzeņiem, ar pārbīdāmiem dēlīšiem vai pat ar izlietnē integrētu smalcinātāju, kas visus izlietnē izlietos biezumus (mizas utt.) sasmalcina un aizvada kanalizācijā, tai nekaitējot. Lētāks un vienkāršāks variants, kā ērtāk savākt dārzeņu mizas un līdzīgus organiskos atkritumus, ir parasta darba virsmā iegriezta lūciņa ar uzliekamu vāciņu. Kad uz virsmas mizo un apstrādā dārzeņus, atkritumus ieslauka lūciņā, un tie iekrīt tieši zem tās novietotajā atkritumu apakšējā skapītī urnā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+