×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Saasinās iekšpolitiskās sadursmes. Ir pirmie kritušie un ievainotie (6)

Ērika Oša zīmējumsĒrika Oša zīmējums

Diemžēl pirmssvētku nedēļā Rīgā notikumi nenorisinājās pareizi un labi. Sākās jau ar to, ka pašu gaišo spēku muļķīgo kļūdu dēļ valdībai neizdevās nodibināt sabiedrisku izmeklēšanas komisiju. Jau par to vien tumšie spēki ļoti priecājās. Pēc tam prezidents A. Bērziņš pavisam nesmalkjūtīgi parādīja sava kabineta durvis ne tikai “Vienotības” izvēlētajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem, bet, manuprāt, arī pašai “Vienotībai”. Visbeidzot televīzijas kā par nacionālu traģēdiju ziņo un tālāk attīsta ziņu par Jutas Strīķes atcelšanu no KNAB priekšnieka vietnieces amata. Strīķes k-dze konstatē, ka tumšo spēku pārstāvji triumfē un strebj šampanieti. Ministru prezidenta v. i. V. Dombrovska k-gs, būdams aizrobežā, sola vainīgajam KNAB priekšniekam Streļčenoka k-gam (kārtējo reizi) prasīt paskaidrojumu.

Visa iepriekšminētā preambula šķiet feļetoniska pēc satura un norisēm. Ko nu vēl tālāk? Nolūkoties, kā demisionējušais valdības vadītājs atceļ KNAB priekšnieku, pretinieku par gļēvo un nožēlojamo apsaukāto Streļčenoku un viņas vietā liek Strīķes k-dzi? Vai nav par vēlu? To vajadzēja darīt, kad “Delna” un pati Kažokas jaunkundze norādīja uz Streļčenoka nederīgumu?

Nav šaubu, ka gadiem ilgi norisinās cīņa par ietekmīgo amatu KNAB priekšgalā, un tā ir divu politisku un droši vien arī materiālu interešu vadītu grupu sacensība. Tā, manuprāt, skaidri izpaužas arī 
t. s. sabiedriskās izmeklēšanas komisijas dibināšanā. Esmu pārliecināts, ka arī paša Valda Dombrovska atkāpšanās no amata un tālākās manipulācijas atspoguļo politisko grupu sacensību, gan ar acīm redzamām sekmēm, gan zaudējumiem. Ieskaitot Ministru prezidenta meklēšanu.

Šā rakstiņa lasītājiem vēlos atgādināt vēl nesen teiktos un “Latvijas Avīzē” (sk. 2013. gada 5. novembra numuru) atstāstītos Valsts prezidenta A. Bērziņa vārdus, ka viņu uztraucot un kaitinot tas, ka valsts nākotni būvējot uz butaforiskām domām, bet butaforiska darbība viņam, Valsts prezidentam A. Bērziņam, neesot pieņemama.

Iespējams, ka šajās 2013. gada pēdējās nedēļās varam vērot, kā grūst daži butaforiski plāni un ieceres. Bet kas pateiks, ka patlaban projektētie būs nebutaforiski? 2014. gada vēlēšanas…

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Manuprāt, viņa rīcība ir akla un butaforiska, manipulatora vērta un lembergiādiska. Es teiktu, nabaga cilvēks, tika iebīdīts amatā, kura viņš ne par kapieku neder. 199 reiz būtu labāks Pabriks, kuru šis Bērziņš noraida.

  Sakiet kā gribiet vai pats Bērziņš nav alkatības upuris? Kur viņš varēja no prasta deputāta kļūt par miljonāru? Un nav neērti sēdēt valsts prezidenta krēslā!

  Bērziņ, esi goda vīrs, un 2014.gada 7.janvārī paziņo par savu atkāpšanos, jo esi izgāzies ar savu MP nominēšanu.

  Vērtējiet kā griebiet, manās acīs izskatās, ka šo cilvēku iebīdīja amatā spēki “no malas”, maigās okupācijas spēki, jā gan, ja ne tieši uzrunājot, bet caur …. viņa draugiem un draugu draugiem: jo sliktāk, jo labāk. Kauns pa visu pagastu. Un viņš vēl pravietiski brāķē par sevi gudrākos kā nederīgus.
  Man kauns par šādu prezidēšanu.

  Vai tad Latviju ir pametuši VDK stukači un nelegālie VDK virsnieki, kas joprojām nedarbojas pagrīdē, kuri nav izgaismoti?

 2. Man nav pie rokas tā numura. Kādas domas, pēc Bērziņa domām, butaforiskas? Nezinot to, tas raksts izskatās kā skaistu vārdu rindu kopās. Ka tik pats prezidents mums nav butaforisks! Pēdējo laiku, arvien vairāk tāda doma mani nomāc. Izskatās, ka prezidents spēlē savu spēli ar slēptiem mērķiem. Viņš ir ļoti ērta pozicija, proti: pats ne pie kā nav vainīgs. Prasīt, kritizēt un bremzēt noteikti kādam par labu. Padomijas aizkulīses cīņu metodes viņam noteikti ir labi zināmas ieskaitot to figurantus.

 3. Tas man ļoti atgādina vēl 80.gadu sākumā,Lāčplēša ielā,Rīgas Vojentotga vienstāva ēkas logā redzēto:”Vajadzīgs partorgs”!

 4. Meklē valdības vadītāju? Atbildēt

  Tas man ļoti atgādina 80 gadu sākumā Rīgas Vojentorga vienstāva ēkas (Lāčplēša ielā) logā lasīto “Valadzīgs partorgs”!

 5. Prezidentam nav ne vainas .Prieks ,ka vismaz viens šajā valstī nezaudē logisko domāšanu Ceru ,ka Prezidents nenosauks premjēru ,kamēr tas nebūs sastādījis un atrādījis Prezidentam visu ministru kabinetu

 6. Pie butaforijas mums tākā būtu jābūt pieradušiem, jo mūsu varas sistēma arī ir butaforija demokrātijai. Pie mums valsti vada grupas, kas pārstāv niecīgu cilvēku loku. Mūsu sabiedrību ir samulsinājis bagātnieku cildinātais labējais liberālisms, kas patiesībā ir tikai civilizēta mafijas ideoloģijas izpausme. Pārāk ilgi mēs ļaujamies vazāt aiz deguna. Aiz skaistiem vārdiem slēpjas tā pati mafijas cīņa ar valsti, kas bija agrāk. Valsts tagad ļaujas tikt piesmieta.

Draugiem Facebook Twitter Google+