×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. septembris, 2012
Drukāt

Arī nākamgad apgrozībā laidīs atšķirīga dizaina viena lata monētas

Foto-LETAFoto-LETA

Arī nākamajā gadā Latvijas Banka apgrozībā paredzējusi laist divas atšķirīga dizaina viena lata apgrozības monētas, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis.

Viņš sacīja, ka pašlaik Latvijas Banka ir izsludinājusi konkursu naudas kaltuvēm par vienas no šīm monētām izgatavošanu, savukārt konkurss par otras monētas izgatavošanu sekos vēlāk, jo pagaidām otrai monētai vēl tikai top dizains.

Latvijas Bankas mājaslapā publiskotais konkursa par īpašās viena lata apgrozības monētas izgatavošanu nolikums liecina, ka šīs monētas ģipša modeļi kaltuvei tiks iesniegti 2013.gada janvārī, bet monētas apgrozībā laišanas laiks paredzēts ne vēlāk kā 2013.gada 1.jūnijā. Monētas tirāža paredzēta viens miljons eksemplāru, un paredzamā līgumcena bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ir 40 tūkstoši latu.

Pretendenti konkursā var pieteikties līdz šā gada 30.oktobrim.

Latvijas Banka tradicionāli ik gadu papildina apgrozības monētu klāstu ar kaut ko interesantu ‒ laižot apgrozībā divus jaunus īpaša dizaina vienlatniekus, kam ir ierobežota tirāža. Kopš 2001.gada, kad tika sākta īpašā dizaina viena lata apgrozības monētu programma, šīs monētas tiek izlaistas neilgi pirms Līgo un Ziemassvētkiem. Šādas monētas paredzēts izlaist, līdz Latvija kļūs par pilntiesīgu Ekonomikas un monetārās savienības dalībvalsti un ieviesīs eiro.

Apgrozībā patlaban ir monētas ar stārķa, skudras, baravikas, Sprīdīša, Pētergaiļa, kliņģera, Jāņu vainaga, priedes čiekura, pūcessaktas, sniegavīra, ūdensrozes, skursteņslauķa, Nameja gredzena, eglītes, krupja, pakava (divu veidu), alus kausa, piparkūku sirds un eža attēlu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+