Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
31. oktobris, 2013
Drukāt

Arī nākamos sešus gadus Latvijas Banku vadīs Rimšēvičs

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs iedarbina kalšanas iekārtu Latvijas eiro monētām Bādenes-Virtembergas Valsts kaltuvē ("Staatliche Münzen Baden-Württemberg") Štutgartē. (Publicitātes foto)

Saeima ceturtdien Latvijas Bankas (LB) prezidenta amatā atkārtoti ievēlēja līdzšinējo centrālās bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

Par Rimšēviču balsoja 76 deputāti, pret bija trīs, bet četri deputāti balsojumā atturējās.

BNS vēsta, ka opozīcijā esošās apvienības “Saskaņas centrs”  deputāti pirms balsojuma kritizēja Rimšēviča darbu, pārmetot viņam “Parex bankas” krahu, kā arī to, ka centrālā banka nav spējusi regulēt kreditēšanu, kas Latviju ieveda krīzē.

Rimšēvičs pēc Saeimas atkārtoti izteiktās uzticības viņam LB vadītāja amatā atzīmējis, ka tas ir LB komandas darba novērtējums. Viņš arī uzsvēris, ka pats svarīgākais uzdevums šobrīd ir paveikt visus darbus, kas saistīti ar eiro ieviešanu, vēsta BNS.

Saskaņā ar likumu Saeima LB prezidentu ievēl pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu ierosinājuma. Bankas prezidenta pilnvaru laiks ir seši gadi.

Jau vēstīts, ka Rimšēviču atkārtotai ievēlēšanai LB prezidenta amatā virzīja koalīcija un viņš bija vienīgais pretendents uz šo amatu. Rimšēvičs vada LB kopš 2001.gada, un viņa pašreizējo pilnvaru termiņš beidzas 1.novembrī.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (5)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (19)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+