×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Arī nelegāli ienākumi

Līdz 1. jūnijam katram, kuram pieder īpašums, ir naudas uzkrājumi vai cita manta vairāk nekā 10 000 latu vērtībā, vai arī parādsaistības vairāk par 10 000 latu, Valsts ieņēmumu dienestā vajadzēja iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju. Cik likumpaklausīgi esam?

 

Līdz 20. jūnijam VID bija saņēmis 128 371 mantiskā stāvokļa deklarāciju. Tajā skaitā 70 cilvēki uzrādīja līdz šim nedeklarētos ienākumus vairāk nekā 2 miljonu latu kopsummā (Ls 2 140 128), no kuriem nav samaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Šiem cilvēkiem ir izdevīgāk no šīs naudas tagad samaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuram tiek piemērota samazināta likme – tikai 15 %, nevis 25 %, kā vispārējā gadījumā.

Mantiskā stāvokļa deklarāciju skaits var pieaugt, jo VID vēl nav reģistrējis visas saņemtās deklarācijas, tostarp arī tās, ko iedzīvotāji nosūtīja pa pastu.

Ja cilvēkam objektīvu iemeslu dēļ nebija iespējams iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju līdz 1. jūnijam (ieskaitot) – piemēram, jūrniekiem, viņi to var darīt triju mēnešu laikā pēc objektīvo iemeslu izbeigšanās, pievienojot deklarācijai informāciju par šiem iemesliem.

Deklarācijā iekļautās ziņas drīkst precizēt triju mēnešu laikā pēc tās iesniegšanas, norādot, ka iesniedz precizētu deklarāciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+