Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
27. novembris, 2014
Drukāt

Arī par nefasētu pārtiku būs jāsniedz informācija galapatērētājam

Kirbju_maize

Zemkopības ministrija (ZM) rosina noteikt, ka arī par nefasētu pārtiku jāsniedz informācija galapatērētājam.

ZM informē, ka izskatīšanai valdībā iesniegtie noteikumi skars tirgotājus, kuri gala patērētājam vai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā pārdod pārtiku bez iepakojuma vai ko tirdzniecības vietā iepako pēc patērētāja lūguma, vai ko piegādā tiešajai pārdošanai. Noteikumu projektā noteiktās prasības neattieksies uz pārtiku, ko tirdzniecības vietā patērētājs pats ievieto jebkura veida iepakojumā vai iesaiņojumā.

ZM skaidro: ja produktu, piemēram, sieru pēc pircēja lūguma iesaiņos tirdzniecības vietā, tad prasītā informācija būs jānorāda uz produkta uzlīmes. Savukārt, ja pircējs produktu pats ieliks iepakojumā, piemēram, bulciņas, konfektes vai dārzeņus – maisiņā, tad šajā gadījumā jaunās prasības nebūs aktuālas. “Šos produktus kasieris pie kases tikai nosvērs,” norāda ministrijā.

Noteikumu projekts nosaka, kādā veidā (rakstiski vai mutiski) nefasētajam pārtikas produktam norādāms produkta nosaukums, minimālais derīguma termiņš, neto daudzums, informācija par vielām vai produktiem, kas izraisa alerģiju vai nepanesību, faktiskais alkohola saturs tilpumprocentos, enerģētiskā vērtība un tauku, piesātināto taukskābju, ogļhidrātu, cukuru, olbaltumvielu, sāls un citu produkta sastāvdaļu daudzums.

Noteikumu projekts paredz, ka informācija mutiski par produkta sastāvu, par vielām vai produktiem, kas izraisa alerģiju vai nepanesību, ir sniedzama nekavējoties un bez papildu samaksas.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+