Ekonomika
Tehnoloģijas

Arī par “Netflix” maksājam vairāk nekā citu valstu klienti0

Foto – Shutterstock

Pirms pāris nedēļām “la.lv” jau rakstīja par tehnoloģiju salīdzināšanas portāla “Comparitech” veikto pētījumu, kurā izpētot vairākās pasaules valstīs pieejamo “Amazon Prime Video” video straumēšanas pakalpojumu, noskaidrojās, ka Latvijā patērētāji par pakalpojumu maksā otru neizdevīgāko maksu no visām pētījumā iekļautajām valstīm, priekšā palaižot vien Singapūru.

“Comparitech” publicējis vēl vienu līdzīgu pētījumu, šoreiz pētot vēl slavenākā video straumēšanas servisa “Netflix” cenu attiecību pret piedāvājumu, un

arī šoreiz secināts, ka Latvijā pakalpojums ir krietni neizdevīgāks nekā lielākajā daļā citu valstu.

Jāatgādina, ka “Comparitech” pētījis katrā valstī pieejamo “Netflix” filmu un seriālu katalogu, kā arī mēneša maksu, kas klientiem jāmaksā, tā iegūstot kopsummu, ko katrā valstī izdod par vienu pārraidi.

Pētījumā analizētas “Netflix” cenas 78 pasaules valstīs un Latvija ierindojas necilajā 52.vietā, atpaliekot arī no Lietuvas. Latvijā par vienu “Netlix” pārraidi maksā 56% vairāk nekā lietotāji ASV. Taču visizdevīgākais “Netflix” piedāvājums izrādās ir Kanādā, kur par vienu pārraidi klienti samaksā vien 0,00109 centus. Latvijā maksājam divreiz vairāk – 0,00213 centus. Atšķirība “Netflix” cenās gan ir krietni mazāka nekā jau minētajā “Amazon Prime Video” gadījumā – par šo pakalpojumu maksājam par 175% vairāk nekā ASV.

Saistītie raksti

Vislētākā mēneša maksa par “Netflix” ir Brazīlijā, kur pakalpojums maksā vien 4,6 eiro – par veseliem 40% lētāk nekā ASV un Lielbritānijā, tomēr abās valstīs pakalpojuma katalogs ir tik milzīgs, ka beigās abās valstīs par vienu katalogā pieejamo pārraidi klienti samaksā vien pavisam nedaudz vairāk nekā Dienvidamerikas lielvalstī (0,00117 Brazīlijā, 0,00120 ASV un 0,00124 Lielbritānijā).

Lielbritānijā un ASV “Netflix” mēnesī izmaksā diezgan daudz – ASV mēneša maksa ir 23.vietā, bet Lielbritānijā 18.vietā. Tomēr salīdzinot ar citām valstīm, abās lielvalstīs joprojām mēnesī pakalpojums vidēji izmaksā lētāk nekā citur. Vissliktākā situācija ir bagātajās Eiropas valstīs Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā un Šveicē, kur “Netflix” mēneša maksa ir ievērojami augstāka nekā citās valstīs.

Plašāk:

LA.lv