×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Arī pašpatēriņam kauto cūku gaļa būs jāpārbauda un jāuzskaita

Foto - LETAFoto - LETA

Lai novērstu vairākas problēmas pārtikas aprites uzraudzībā, valdība otrdien akceptēja virkni grozījumu Pārtikas aprites uzraudzības likumā. Tostarp ietverta prasība saimniecībām pašpatēriņam kauto cūku gaļu pārbaudīt uz trihinellu klātbūtni, kā arī ieviest šādas cūkgaļas uzskaiti.

Kā informē Zemkopības ministrijā (ZM), turpmāk personai, kas savā saimniecībā audzē cūkas pašpatēriņam, būs obligāti jāveic analīzes trihinellu noteikšanai šo cūku gaļā. Tas nepieciešams, jo ir bijuši daudzi gadījumi, kad cilvēki saslimuši ar trihinelozi, lietojot uzturā mājas apstākļos kautas un pašpatēriņam audzētu cūku gaļu bez pārbaudes uz trihinellu klātbūtni. Tāpat, lai mazinātu “pelēko tirgu”, pašpatēriņam nokauto dzīvnieku gaļa būs jāuzskaita.

“Lielais pašpatēriņam nokauto dzīvnieku skaits rada pamatotas šaubas par to, ka visi nokautie dzīvnieki tiešām tiek izlietoti savam uzturam. Gaļas izsekojamībai, ja tiešām analīzes uzrāda trihinellu klātbūtni gaļā, ir ļoti svarīga nozīme, lai savlaikus uzsāktu to cilvēku ārstēšanu, kuri lietojuši konkrētā dzīvnieka gaļu,” skaidro par nozari atbildīgajā ministrijā.

Vēl likumprojekts papildināts ar normu, kas ļauj Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) patērētāju maldināšanas gadījumos apturēt vai ierobežot tādas produkcijas apriti, kuras izcelsmes dokumenti ir viltoti. Proti, ja dārzeņu un citu pārtikas produktu marķējumā ir norādīts, ka produktiem ir Latvijas izcelsme, kaut gan tie nav vietējie ražojumi.

Likumprojekts vēl jāskata Saeimai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+