×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Arī pēc ZZS rīkotās sarunas ar Straujumu pedagogi noskaņoti protestēt (5)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Trešdienas saruna ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas pārstāvjiem un Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) nav viesusi pedagogos pārliecību par pietiekamām finansiālām garantijām darba samaksas pieaugumam nākotnē, tāpēc viņi joprojām ir noskaņoti protestēt.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško pauda, ka arī pēc sarunas ar Straujumu ceturtdien pie Saeimas joprojām paredzēts rīkot protesta akciju. Mikiško pateicās ZZS par dialoga veidošanu ar Ministru prezidenti un pedagogu atalgojuma jautājuma aktualizēšanu.

Straujuma norādīja, ka valdība ir apņēmusies līdz nākamā gada 1.jūlijam izstrādāt pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli. Valdības sēdes protokollēmumā ir rezervēti trīs miljoni eiro, kā arī nepieciešamie līdzekļi, ja būs vajadzīgs vairāk naudas. Taču, lai to piešķirtu, nepieciešams izstrādāt darba samaksas modeli.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka šī saruna dod pedagogiem pārliecību, ka valdība darīs visu, lai 1.jūlijā pedagogu darba samaksas modelis būtu izstrādāts. Ja būs nepieciešami vairāk nekā trīs miljoni eiro, tad valdībai par to būs jāpieņem atsevišķs lēmums, norādīja abi politiķi. Taču, lai spriestu par papildu līdzekļu piešķiršanu, vispirms jāuzzina, kāda būs ekonomiskā situācija, un jāņem vērā, ka tas atsauksies arī uz aiznākamo gadu. Piemēram, 100 miljoni eiro 2016.gada budžetā skolotāju algu pieaugumam nebūs pieejami, pauda Straujuma.

Februārī vai martā valdībai jāskata jautājums par pedagogu darba samaksas modeļa veidošanas gaitu, norādīja Brigmanis. Mikiško piebilda, ka nav zināms, kas notiks ar solītajiem trīs miljoniem eiro, ja modelis netiks izveidots, un nav arī panākta vienošanās par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku. ZZS deputāti esot piekrituši – ja nav modeļa un nav finansējuma, tad pedagogi streiko, paauda LIZDA vadītāja. To apstiprināja arī ZZS frakcijas priekšsēdētājs, norādot, ka cīņa par savām tiesībām ir svēta lieta.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 11.decembrī, plkst.8.15 LIZDA piketā pie Saeimas pulcēs aptuveni 2000 pedagogu no visas Latvijas, lai uz izklāta sarkanā paklāja sarunās ar deputātiem vēlreiz atgādinātu par partiju priekšvēlēšanu solījumiem piešķirt adekvātu finansējumu jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tad jau jāpublisko visu personu algas, kuras tiek apmaksātas no valsts budžeta! Es gribētu uzzināt, cik saņem mans ģimenes ārsts par slikto darbu, vai arī pašvaldību darbinieki, kuri atrodas ,,N,, tajās darbavietās un aģentūrās.
    Ja caurspīdīgi, tad visiem caurspīdīgi, arī pensionāriem.

  2. Satrauc tas, ka skolotāju arodbiedrība nodarbojas ar destruktīvu rīcību un uzkurina kaislības skolotājos un sabiedrībā. Neesmu dzirdējis, ka šī Mikiško būtu analītiski izvērtējusi situāciju nozarē, skaidri pateikusi, cik tad skolotāji saņem pilsētu un lauku skolās un kur ir tās vājās vietas. Ja skolotājs saņem 500 – 1000 eiro mēnesī, kā tas ir tuvākā vidusskolā, tad nav pamata valstī taisīt ažiotāžu, jo daudzām pakalpojumu sniedzēju kategorijām samaksa ir krietni zemāka. Vairāk jādomā, kā sasaistīt skolotāja algu ar izglītības kvalitāti, kura tomēr ir visai tālu no šodienas prasībām.

  3. Nav ko maksāt vairāk, jo ražo angļiem darba speķu. Lai tad angļi un ītri maksā. Dzied angliski. Lai iemāca kārtīgus pilsoņus, neviss PLUTOKRĀTUS. JĀ SKOLĀ MĀCA UN SKANDIN AKĀ SAPELNIT PIĶI. TĀRAD PLUTOKRĀTUS, UN GRIB LAI MAKSĀ!

  4. Premjeres teiktais ir jāsaprot tā , ka 2016. ,, nogriezīs,, jau esošās knapās algas ? Kur izzudīs skolotāju algu finansējums ?Tad jau nevajag cilvēkus muļķot ar visādiem modeļiem .

  5. IZM ierēdņi 20 gadus braukā komandējumos pa ārzemēm, bet tagad visādos projektos aprobē jaunu finansēšanas modeli. Kāpēc jāizgudro divritenis? Izmantosim citu valstu piemērus.

Draugiem Facebook Twitter Google+