×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Arī pērn iekārotākais darba devējs – “Latvenergo”; seko “Lattelecom” un LMT

Foto - LETAFoto - LETA

Visvairāk iekārotais darba devējs Latvijā pagājušajā gadā, tāpat kā 2012.gadā, bija Latvijas energoapgādes kompānija “Latvenergo”, secināts personāla atlases kompānijas “WorkingDay Latvia” veiktajā pētījumā.

Otro un trešo vietu ieņem attiecīgi Latvijas elektronisko sakaru sniedzēji “Lattelecom” un “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT).

Ceturtajā vietā ierindojas “Swedbank”, seko “Latvijas valsts meži” un “airBaltic”. Septīto vietu ieņem “Statoil Fuel & Retail Latvia”, astoto – Latvijas Banka, devīto “Latvijas Gāze”, savukārt iekārotāko darba devēju desmitnieku noslēdz “Latvijas Dzelzeļš”.

“2013.gada “iekārotāko” darba devēju TOPa augšgalā būtiskas izmaiņas nav notikušas – pirmās divas vietas ir palikušas nemainīgas, par trešo vietu notiek sīva cīņa starp LMT un “Swedbank”. Savas pozīcijas ir uzlabojis “airBaltic”, pakāpjoties par četrām vietām un ierindojies 6.vietā. Jāpiebilst, ka 2010.gadā “airBaltic” iekārotāko darba devēju vidū ieņēma godpilno pirmo vietu. Darba devējs tēls ir uzlabojies arī Rīgas Brīvostai, ierindojoties 13. vietā. Tā kā IT speciālisti darba tirgū ir īpaši pieprasīti, uzņēmumiem, cīnoties par labākajiem speciālistiem, ir jāspodrina tēls darba tirgū – diviem IT uzņēmumiem, “Accenture” Latvijas filiāle un “Tieto Latvija”, tas ir palīdzējis attiecīgi pakāpties no 20 un 27. vietām 2012.gadā uz 14. un 20. vietām,” norādīja “WorkingDay Latvia” mārketinga direktors Māris Silinieks.

Pētījums tiek veikts reizi gadā, sākot no 2007.gada. Šogad pētījums veikts interneta vidē 2014.gada vasarā. Tajā piedalījās 3150 respondenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+