Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
19. decembris, 2012
Drukāt

Arī pērtiķiem ir pusmūža krīze


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Virkne pētījumu apliecinājuši, ka pēc bērnu dienām cilvēka laimes līmenis samazinās, zemāko punktu sasniedzot pusmūžā, kad iestājas tā dēvētā “pusmūža krīze”, pēc kuras visi atkal lielākoties jūtas laimīgi.

 

Tagad zinātnieki noskaidrojuši, ka līdzīgs “u” veida attīstības modelis novērojams arī šimpanzēm un orangutaniem, kuri visapmierinātākie ir pirmajos un pēdējos dzīves gados. “Mēs cerējām izprast šo slaveno “u” veida zinātnisko mīklu un secinājām, ka cilvēka laimes līmenis nav atkarīgs no kredītu apjomiem, laulību šķiršanas, mobilajiem telefoniem vai līdzīgiem modernās dzīves parametriem. Arī pērtiķi piedzīvo pusmūža krīzi, un viņiem nav nevienas no šīm lietām,” laikrakstam “The Daily Telegraph” sacījis Varvikas universitātes profesors Endrjū Osvalds. Zinātnieki prāto, ka iemesli laimes sajūtas kritumam meklējami bioloģiskos faktoros un katras tautas kultūrā. “Iespējams, laime ir atkarīga no dzīves ilguma un smadzenēm, kurās notiek izmaiņas, mums novecojot un mēģinot sasniegt labklājību,” spriež britu zinātnieki.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+