×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Arī Pits glābj pasauli


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kāpēc pēdējos mēnešos Holivudas blokbāsteri tik mērķtiecīgi no zemes virsas noslauka vienu pilsētu pēc otras, atbildes nav, taču Breds Pits pievienojies tiem kolēģiem, kuri uz lielā ekrāna glābj pasauli.


 

Plaši izreklamējuši savu jaunāko filmu šā gada Kannu kinofestivālā, aktieris Breds Pits un režisors Marks Forsters var būt apmierināti ar veikumu – “Pasaules karš Z” ir kas mazliet vairāk par tipisku zombiju filmu, kaut arī datorizētu mošķu tajā netrūkst, taču uz vietu zelta klasikas plauktā gan tā nekandidē, jo pārāk daudz paredzamības aužas cauri visam 116 minūtes ilgajam gala materiālam, kura vislabākais draugs ir drūma nopietnība. Neskatoties uz katastrofu filmu dzelžainajiem rāmjiem, “Pasaules karš Z” oriģinalitāti ienes ar otrā plāna notikumiem, taču uzmanību notur ar Breda Pita pārliecinošo darbošanos, viņa varonim Džerijam Leinam cenšoties novērst gandrīz nenovēršamo katastrofu, kas iznīcinājusi miljoniem dzīvību, kas nav spējušas stāties pretī neizpētītam un nāvējošam vīrusam. Tā kā jau paziņots, ka šī ir tikai pirmā triloģijas filma – arī par pārējām, iespējams, rūpēsies Holivudā ar drāmu “Monstru balle” savu vietu iekarojušais vācietis Marks Forsters, kura karjerā bijuši gan panākumi, gan radošas neveiksmes – Džerijs Leins pēc visa piedzīvotā ārprāta paliek sveiks un vesels, lai ar jauniem spēkiem nākamajos kinodarbos turpinātu cīnīties pret nezināmo ļaunumu. Kas tas būs nākamajā filmā, patlaban nav zināms, bet iesākumam, ko iedvesmojusi Maksa Bruksa grāmata, pietiek ar zombijiem, kuri ar vienu skrāpējumu vai kodienu inficē veselos cilvēkus, tādējādi nolemjot iznīcībai. Ja vien izdotos atrast vīrusa ierosinātāju un veidu, kā to novērst, pasaule tiktu glābta, un tieši ar to nodarbojas Džerijs Leins, negribīgi atgriezdamies dienestā, ko viņš pirms dažiem gadiem bija nomainījis pret rimtu mājas dzīvi, katru dienu sākot ar pašceptām pankūkām.

 

UZZIŅA:

“Pasaules karš Z”/”World War Z”

ASV, 2013.

Režisors: Marks Forsters

Lomās: Breds Pits, Mireija Īnosa, Džeimss Bedžs Deils, Deivids Morss, Ludi Bokens, Fana Mokoena, Morics Blaibtrojs, Daniela Kerteša

No 28. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+