Arī pret dāņiem paliekam sausā 0

Latvijas hokeja izlase sestajā pasaules čempionāta spēlē pirmdien ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) piekāpās Dānijas valstsvienībai, līdz ar to zaudējot izredzes iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Lai Latvijas izlase vēl cerētu uz iekļūšanu apakšgrupas labāko četriniekā, tai šajā spēlē obligāti bija jāizcīna uzvara pamatlaikā. Savukārt Dānija pēc šī panākuma sev faktiski garantēja neizkrišanu no spēcīgākās divīzijas.

Aizvadītā mača rezultātu otrās trešdaļas piektajā minūtē atklāja Mortens Grēns, bet nepilnas četras minūtes pirms otrās spēles daļas beigām Mortens Madsens dubultoja Dānijas izlases pārsvaru.

Latvijas izlase pēdējo reizi vārtus guva spēles ar Čehiju 24.minūtē, bet tagad tā zaudējusi astoņus vārtus pēc kārtas.

Maču Latvijas izlases hokejisti sāka ļoti aktīvi un izveidoja vairākus labus uzbrukumus, taču dāņu vārtsargs Frederiks Andersens spēlēja bez kļūdām un novērsa visas briesmas savu vārtu tuvumā. Pirmās trešdaļas trešajā minūtē Dānijas izlases uzbrucējs Jespers Jensens par uzbrukumu Latvijas valstsvienības vārtsargam Edgaram Masaļskim galvas un kakla rajonā saņēma 2+10 minūšu noraidījumu, bet vēl pēc pusotras minūtes uz noraidīto soliņa devās arī dāņu uzbrucējs Janiks Hansens. Šajā vairākumā Latvijas izlase uzbruka ļoti aktīvi un varēja atklāt rezultātu, tomēr to izdarīt neļāva precīzi spēlējošais Andersens.

Pirmās trešdaļas astotajā minūtē mača teicamāko iespēju gūt vārtus neizmantoja Miks Indrašis, kurš bija nonācis Dānijas izlases vārtu priekšā, tomēr nespēja pārcelt ripu pāri Andersena kājsargam.

Arī spēles turpinājumā Latvijas izlases hokejisti turpināja piekopt aktīvu spēli pretinieku aizsardzības zonā, tomēr līdz precīzam noslēgumam pietrūka veiksmes, bet mača 11.minūtē noraidījumu izpelnījās Kaspars Daugaviņš, kas nedaudz piebremzēja Latvijas izlases ofensīvu. Dānija vairākumā veica pāris metienu pa vārtiem, tomēr tos visus bez īpašām grūtībām atvairīja Masaļskis un rezultāts nemainījās.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē cīņas gaita bija izlīdzinājusies, tomēr tā tik un tā ritēja ar nelielu Latvijas izlases pārsvaru, tomēr Andersens turpināja demonstrēt labu sniegumu, līdz ar to pirmajās 20 minūtēs nevienai komandai vārtus neizdevās gūt.

Otrā spēles daļa sākās līdzīgā cīņā, un abas komandas apmainījās ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, tomēr abi vārtsargi darbojās bez kļūdām, bet trešdaļas piektajā minūtē Latvija izniekoja teicamu iespēju atklāt rezultātu – Ronalda Ķēniņa metienu no tuvas distances Andersens atvairīja, bet ripa atlēca pie neviena nepiesegtā Ginta Meijas, taču viņš meta pāri vārtiem.

Jau savā atbildes uzbrukumā Dānijas izlasei izdevās atklāt rezultātu, kad Latvijas hokejisti zaudēja ripu vidējā zonā, bet Grēns ar spēcīgu un netveramu metienu vārtu augšējā stūrī noslēdza šo ātro pretuzbrukumu. Uzreiz pēc tam dāņi varēja gūt arī otros vārtus, taču teicami spēlēja Masaļskis, kurš pāris reizes izglāba Latviju no vārtu zaudējuma.

Otrās trešdaļas vidū Latvijas izlase nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, tomēr dāņiem neizdevās realizēt nevienu no tiem, bet spēles 34.minūtē Madsens burtiski uzlēca virsū Masaļskim, par ko saņēma divu minūšu noradījumu. Šajā vairākumā Latvijas hokejisti veica vairākus labus metienus pa vārtiem, taču Andersens spēlēja nevainojami un neļāva sevi pārspēt.

Uzreiz pēc tam, kad komandas spēlēja vienādos sastāvos, Latvijas izlase zaudēja otros vārtus – Madsena pirmo metienu Masaļskis izklupienā ar grūtībām atvairīja, taču latviešiem neizdevās pārķert atlēkušo ripu un Madsens to ieraidīja tukšajā vārtu stūrī.

Otrās trešdaļas izskaņā Latvijas izlase izveidoja nelielu ofensīvu pie Dānijas vārtiem, taču pārspēt veiksmīgi spēlējošo Andersenu neizdevās, un pirms trešās trešdaļas Latvija zaudēja ar 0:2.

Trešo trešdaļu Latvijas izlase sāka ar vārtsarga nomaiņu – Masaļska vietu ieņēma Māris Jučers, kurš līdz ar to piedzīvoja savu debiju pasaules čempionātos.

Jau pēc nospēlētām 47 sekundēm uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Latvijas izlases kapteinis Jānis Sprukts, bet Dānijas valstsvienības hokejisti šajās divās vairākuma minūtēs veica daudz metienu pa vārtiem, taču neviens no tiem neradīja grūtības Jučeram, un rezultāts palika nemainīgs.

Kaut spēles turpinājumā Latvijas izlases hokejisti pārņēma iniciatīvu un diezgan bieži uzturējās dāņu aizsardzības zonā, reālu vārtu gūšanas iespēju viņiem nebija. Tuvojoties mača beigām, Dānijas hokejisti arvien lielāku uzmanību sāka pievērst savu vārtu drošībai, līdz ar to Latvijai nebija daudz iespēju uzlauzt pretinieku aizsardzību.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlases treneri paņēma 30 sekunžu pārtraukumu, bet uzreiz pēc tā laukumā sūtīja sesto laukuma spēlētāju, turklāt Dānijas komanda vēl palika mazākumā. Tomēr, arī spēlējot sešatā pret četriem pretiniekiem, Latvijas izlases hokejisti vārtus gūt nespēja un piedzīvoja zaudējumu.

Par mača labāko spēlētāju Dānijas izlasē kļuva Andersens, kurš atvairīja visus 35 pretinieku metienus.

Savukārt Latvijas valstsvienībā par labāko kļuva Ķēniņš.

Zīmīgi, ka Latvijas izlase svarīgā pasaules čempionāta spēlē ar Dāniju zaudēja otro gadu pēc kārtas – pērn pēc neveiksmes pret dāņiem Latvija neiekļuva turnīra otrajā posmā un turpināja cīņu par palikšanu augstākajā divīzijā.

Pirmdienas mačā Latvijas izlases sastāvā pēc diskvalifikācijas izciešanas atgriezās aizsargs Oskars Bārtulis. Tāpat laukumā atgriezās arī uzbrucējs Ķēniņš, kurš gan joprojām izjūt mugurkaula starpskriemeļu disku nobīdes jostasvietā sekas.

Tāpat laukumā devies arī uzbrucējs Daugaviņš, kurš lauzis kājas mazo pirkstu un spēlēja ar pretsāpju injekciju. Līdz ar to kā 13.uzbrucējs spēlei bija pieteikts Andris Džeriņš, lai vajadzības gadījumā aizvietotu Daugaviņu.

Tikmēr cīņai nebija pieteikti uzbrucējs Roberts Bukarts un aizsargs Jānis Andersons.

Savā pēdējā pasaules čempionāta mačā Latvijas izlase otrdien plkst.21.15 spēkosies ar Zviedriju.