Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Otrdiena, 17. oktobris, 2017
17. februāris, 2016
Drukāt

Kā prokurori vērtē pagājušā gada veikumu? (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Aleksandrs Sorokins, Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors: “Latgales tiesas apgabala prokuratūras darba rezultātus aizvadītajā gadā vērtēju pozitīvi. Tāpat uzlabojušies darba rādītāji rajona līmeņa prokuratūrās kopumā. Runājot par konkrētiem sasniegumiem, jāmin, ka 2015. gadā uz tiesu nosūtītas divas pasūtījuma slepkavību lietas. Šogad jāstrādā pie pirmstiesas kriminālprocesa vienkāršošanas. Jānodrošina arī, lai saistībā ar rajonu tiesu reorganizāciju Latgalē varētu veikt valsts apsūdzības uzturēšanu krimināllietās, izmantojot mazākus resursus.”

 

Ivonna Ašmane, Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora p. i.: “Praktiski visās iestādēs (Liepājas, Ventspils, Saldus rajona un Kuldīgas rajona prokuratūrās) lietvedībā pieņemts vairāk krimināllietu nekā iepriekšējos gados. Tāpat arī vairāk lietu nosūtīts uz tiesu. Pagājušajā gadā ir bijis vairāk notiesājošu spriedumu, tostarp arī sarežģītās un apjomīgās lietās. Ievērojamākās problēmas bijušas ar kadru trūkumu policijā, no kuras darba prokuratūra ir lielā mērā atkarīga. Viena no šā gada prioritātēm ir veidot vienotu izpratni par Finanšu policijas pārvaldes izmeklētajām lietām.”

 

Ligita Vehi, Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurore: “Palielinājusies reģiona prokuroru darba efektivitāte. Gandarījumu sagādā tas, ja izdodas nodrošināt efektīvu Krimināllikuma normu piemērošanu un krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu bez neattaisnotas iejaukšanās personas dzīvē. Tomēr ne visi prokurori pietiekamā apjomā pildījuši uzraugošā prokurora funkcijas. Viņiem jāuzņemas daļa vainas par būtiskiem trūkumiem izmeklēšanas kvalitātē, uz ko norāda iesniegumi par pieļautajiem likuma pārkāpumiem pirmstiesas izmeklēšanā.”

 

Aivars Zgirskis, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors: “Pagājušogad paveiktais ir aptuveni iepriekšējo divu trīs gadu līmenī. Iestādes darbu vērtēju ar astoņām ballēm no desmit. Lielākais panākums ir tā dēvētās “Maksimas” traģēdijas lietas nosūtīšana izskatīšanai tiesā iespējami īsā termiņā. Lai gan pērn praktiski visa gada garumā strādāts ar nepilnu prokuroru skaitu, īpaši intensīvos periodos kolektīvs darbojies ar milzīgu atdevi, tādējādi kompensējot darbinieku resursu trūkumu. 2016. gadam prioritāte ir noziedzīgo nodarījumu uzraudzība un kriminālvajāšana ES līdzekļu nelikumīgā izlietošanā, kā arī pēc Valsts kontroles pieteikumiem ierosināto kriminālprocesu uzraudzība un kriminālvajāšana.”

 

Dainis Mālmanis, Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors: “Izveidojusies sekmīga sadarbība starp izmeklēšanas iestādēm un prokuratūru. Pērn pie kriminālatbildības sauktas amatpersonas saistībā ar pārkāpumiem Jelgavas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībās – SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”, SIA “Jelgavas poli­klīnika” un SIA “Jelgavas autobusu parks”. Šogad uzmanība vēršama uz to, lai praksē iedzīvinātu vadlīnijas kriminālprocesu izmeklēšanas vienkāršošanai, kuru mērķis ir atbrīvot resursus smagu un sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā.”

 

Gita Biezuma, Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras virsprokurora vietniece: “Kopumā mūsu darbs aizvadītajā gadā vērtējams pozitīvi – pieaudzis pabeigto un uz tiesu nodoto kriminālprocesu skaits, kurās personas sauktas pie kriminālatbildības par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā. Pieaudzis pabeigto kriminālprocesu skaits, kurās personas apsūdzētas par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu organizētā grupā. Par noziedzīgi iegūtu mantu ar tiesas nolēmumiem konfiscēti līdzekļi aptuveni 1 miljona eiro apmērā.”

 

UZZIŅA

* Šodien notiks gadskārtējā virsprokuroru sanāksme, kurā tiks izvērtēts pērn paveiktais, kā arī apspriestas šim gadam izvirzītās prioritātes.

* Tāpat ziņojumus sniegs arī Latvijas pārstāvis Eirojustā, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieks un prokuratūras administratīvais direktors.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Teicami! Slotaskāta process vien ir ko vērts!

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+