×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Arī Reformu partija meklē premjera amata kandidātus; pagaidām bez panākumiem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Reformu partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters piedalās Reformu partijas domes sēdē, kurā spriež par gatavošanos nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām.

Arī Reformu partija (RP) meklē potenciālus Ministru prezidenta amata kandidātus, tomēr līdz šim nav panākta vienošanās ar kādu konkrētu cilvēku, žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Politiķis atzina, ka “neviens neraujas uz šo amatu”. Viņš skaidroja, ka pašlaik nav panākta vienošanās ar kādu konkrētu kandidātu, kurš būtu gatavs uzņemties šos pienākumus, tāpēc Demiters konkrētus uzvārdus neminēja.

RP politiķis esot pārliecināts, ka līdz gada beigām izdosies atrast valdības vadītāja amata kandidātu.

Pēc Demitera domām, bezpartejisks kandidāts premjera amatam nebūtu labākais variants, jo viņš esot pārliecināts, ka līdzšinējā koalīcija spēs atrast kandidātu, kas varētu būt politiski atbildīgs.

Savukārt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis žurnālistiem sacīja, ka nesaskata problēmu tajā, ka par premjeru kļūtu bezpartejisks kandidāts, ja viņa uzstādījumi “pietiekamā līmenī” sakristu ar nacionālās apvienības prioritātēm un viņam būtu topošās koalīcijas partneru atbalsts.

Cilinskis nevēlējās prognozēt, kad tieši premjera amata kandidāts tiks izvirzīts. “Vienotība” un Valsts prezidents pie tā strādā un noteikti šogad vai nākamā gada sākumā šī kandidatūra tiks nosaukta, akcentēja Cilinskis.

Politiķis arī norādīja, ka nacionālā apvienība potenciālus kandidātus neuzrunā.

Kā ziņots, demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis uzskata, ka “Vienotība” izvirzīs Ministru prezidenta amata kandidātu, kurš gūs gan Saeimas vairākuma, gan arī Valsts prezidenta atbalstu. “Vienotība” plāno līdz 7.janvārim izvirzīt savu kandidātu valdības vadītāja amatam, kurš var būt gan partijas pārstāvis, gan bezpartejisks.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja. Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. RP savus meklējumus pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām varēs turpināt Getliņos.

Draugiem Facebook Twitter Google+