×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Arī Rēzeknes Augstskolai sava vidusskola (8)

Foto-Rēzeknes augstskolaFoto-Rēzeknes augstskola

Līdz augusta beigām vidusskolas klašu skolēni aicināti pieteikties mācībām Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā, ko savā paspārnē nodibinājusi Rēzeknes Augstskola (RA).

RA ir otrā valsts augstskola, kas nolēmusi dibināt pati savu studentu kalvi. Jau pavasarī Inženierzinātņu vidusskolu izveidoja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Tobrīd vēl nebija mainīts Izglītības likums, kas nu skaidri atļauj valsts augstskolām dibināt savas izglītības iestādes. Kamēr RTU uzsvēra, ka savu vidusskolu finansē no ziedojumiem un cita finansējuma, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Aivars Vilk­aste atzīst: viņa vadītā izglītības iestāde pretendēs arī uz valsts finansējumu vispār­izglītojošām skolām.

A. Vilkaste stāsta: par nepieciešamību dibināt pašiem savu vidusskolu RA spriests jau piecus gadus, jo bijis redzams, ka vidusskolu absolventi bieži vien nav spējīgi no pirmā studiju gada pilnvērtīgi studēt programmās, kas saistītas ar inženierzinātnēm, metālapstrādi, informācijas tehnoloģijām u. c.

Tāpēc nolemts dibināt vidusskolu, kurā sevišķa vērība tiks pievērsta matemātikai, fizikai, ķīmijai, tehniskajai rasēšanai, informātikai, arī svešvalodām.

Skola tiks izvietota RA ēkā, kurā iepriekš atradās viena no fakultātēm un rektorāts. Taču fizikas un ķīmijas stundas notiks Inženieru fakultātē, izmantojot modernākās iekārtas un tehnoloģijas. Informācijas tehnoloģiju centrā notiks pro­grammēšanas un informātikas stundas. Tehnoloģiju vidusskolas skolēni augstskolas infrastruktūru varēs izmantot, arī izstrādājot savus pētnieciskos darbus. Mācību laikā liels uzsvars būšot uz skolēnu iesaisti dažādos projektos, darba grupās, praksi. A. Vilkaste sola, ka skolēniem būs iespēja gūt pieredzi arī ārvalstu augstskolās, ar ko RA ir sadarbība.

Skolēniem, kuri nedzīvo Rēzeknē, būs iespēja dzīvot RA dienesta viesnīcā.

Daļa skolotāju vidusskolai izraudzīti no augstskolas pasniedzēju vidus. “Tomēr darbs ar studentiem atšķiras no darba ar skolēniem, tāpēc meklēsim arī skolotājus, kam bijuši labi panākumi tieši darbā ar vidusskolēniem,” teic A. Vilkaste.

“Protams, ne jau visi Tehnoloģiju vidusskolas absolventi paliks studēt Rēzeknes Augstskolā, tomēr ceram, ka daļa no viņiem pie mums studēs un pēc tam Latgalē ne tikai strādās, bet arī dibinās paši savus uzņēmumus un dos darbu citiem,” cerību pauž A. Vilkaste.

FAKTI

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola skolēnus gatava uzņemt 10., 11. un 12. klasē. Pieteikumus mācībām pieņems Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātē Atbrīvošanas alejā 115 līdz 28. augustam.

Pretendējot uz mācībām 10. klasē, jāiesniedz: pieteikums, ko aizpilda uz vietas, apliecības par pamatizglītību kopija, sekmju izraksta kopija. Pretendējot uz mācībām 11. un 12. klasē, jāiesniedz: pieteikums, ko aizpilda uz vietas, 10. vai 11. klases liecības kopija.

Plašāku informāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 26648445.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Augstskolu iniciētu vidusskolu rašanās ir pliķis sabrukušajai izglītības sistēmai!!!Tas ir uztraukuma vērts signāls!

 2. Laba iecere. Rēzeknē un citviet Latgalē ir pietiekami daudz talantīgu skolēnu, kuri labprāt mācītos šādā – daudz augstāka līmeņa vidussskolā ar daudz kvalificētākiem, zinošākajiem skolotājiem. Ja vēl būs iespējams izmantot augstskolas laboratorijas!

 3. Nespēja līmenī noturēr Rēzeknes ģimnāziju, tagad izveidos konkurētspējīgu vidusskolu?

  • Vai tad ģimnāzijā ir tik MAZspējīgi skolotāji, ka nespējīgi noturēt, atbilstoši ģimnnāzijas(!!!) statusam līmeni???
   Ja zināms, ka skolotāji Valsts ģimnāzijās saņem par 10 % lielāku algu, nekā parastajās vidusskolās!

  • Tiasnīgi būtu tā Atbildēt

   Ja ģimnāzija ir tik vārga, tad jāņem nost ģimnāzijas nosaukums!
   Lai ir parasta vidusskola!

  • Ko Tu zini par ģimnāzijas līmeni? Ģimnāzijas sasniegumi vienmēr atbilda prasībām un katru gadu augstāki pret iepriekšējo. Tur bija īpaša vide, kur cienīja cilvēku. Dažiem gan ģimnāzija un tās direktors bija kā asaka kakla, jo nebija gana paklausīgi un iztapīgi.

  • Augstskolai nav nekāda ietekme uz ģimnāziju vai vidusskolu.
   Augstskola, gadiem uzskatāmi redzot skolēnu stipri viduvējās(!!!) zināšanas, absolvējot ģimnāziju/vidusskolu, nu centīsies skolot savas augstskolas paspārnē zinošus(!!!) vidusskolas absolventus kā gudrus nākamos augstskolas(jebkuras!) studentus.

 4. Ideja apsveicama…
  —————————
  Gan jau “valdības” birokrāti to sačakarēs …

Draugiem Facebook Twitter Google+