×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. maijs, 2014
Drukāt

Arī šajās vēlēšanās neiztiek bez pārpratumiem, cilvēki ir kūtri

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki piedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās 116. vēlēšanu iecirknī.

Rīdziniekiem problēmas sagādā 53.vēlēšanu iecirkņa atrašana Lomonosova ielā 1 k-19, novēroja aģentūra LETA.

Minētais vēlēšanu iecirknis izvietots Rīgas sociālā dienesta dienas centra “Kastanis” telpās, taču daudzi nezina, kur tas īsti atrodas, tāpēc vēlēšanu komisijas darbinieki tuvējā apkārtnē ir izlīmējuši norādes ar bultām. Tomēr atrodas cilvēki, kuri šīs norādes ik pa laikam mēģina noraut. Pēc tam tās atkal tiek atjaunotas.

53.iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Sandis Pauga aģentūrai LETA atzina, ka lielu vēlētāju aktivitāti šodien negaida. Viņš salīdzināja, ka trīs iepriekšējās balsošanas dienās pilsoņi bijuši aktīvāki nekā šorīt. Darbdienās jau pirms iecirkņa atvēršanas pie durvīm gaidījuši balsotgribētāji, turpretim šodien plkst.7 pie iecirkņa neviens cilvēks nav novērots.

Līdz plkst.8 vēlēšanu iecirknī Lomonosova ielā bija nobalsojuši 12 vēlētāji, savukārt pirms plkst.9 pie iecirkņa rindā gaidīja jau septiņi cilvēki.

Kāda vēlētāja, kura ar savu sunīti minētajā iecirknī ieradās ap plkst.8, paskaidroja, ka tik agri nākusi, jo nobalsot jāpaspēj pirms visiem dienas darbiem. Sieviete neslēpa, ka daudzi viņas paziņas uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām nenāks, jo neredzot tām jēgu.

53.iecirknī nekādi nopietni vēlēšanu pārkāpumi pagaidām nav konstatēti, un Pauga aģentūrai LETA pauda cerību, ka tādu nebūs arī turpmākajā dienas gaitā.

Rēzeknē Eiroparlamenta vēlēšanas sākušās ar visai zemu iedzīvotāju aktivitāti, pastāstīja Rēzeknes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Diāna Pirožkina. Pirmajā stundā pie vēlēšanu urnām Rēzeknē devušies 213 cilvēki, kas ir stipri vien mazāk nekā iepriekšējās Saeimas un pašvaldību vēlēšanās.

Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja pieļāva, ka zemā vēlētāju aktivitāte varētu būt saistīta gan ar silto laiku un cilvēku vēlmi atpūsties, gan arī ar mazo interesi par Eiroparlamenta vēlēšanām kā tādām.

To, ka vēlēšanas Rēzeknē sākušās normāli, bez dažādiem ekscesiem, bet ar visai zemu iedzīvotāju aktivitāti salīdzinājumā ar pašvaldību un Saeimas vēlēšanām, aģentūrai LETA apliecināja arī 242.vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja Irina Laganovska un 243.vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Andris Meijers.

Laganovska norādīja arī to, ka viņas pārstāvētajā iecirknī rīta stundās īpaši neaktīvi bijuši jaunieši, balsot devušies pamatā vecāka gadagājuma – 60 līdz 70 gadus veci cilvēki.

Viņa pieļāva, ka vēlētāju zemā aktivitāte varētu būt saistīta arī ar salīdzinoši nelielo reklāmu un aģitāciju, kā arī ar silto laiku un mazdārziņu sezonas sākšanos.

Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanās gribējuši nobalsot citu Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi, sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Viņa pastāstīja, ka cilvēki nebija iepriekš pieteikušies, tāpēc savu izvēli vēlēšanu biļetenos izdarīt nevarēja. Bērziņa pauda, ka Latvijā dzīvojošie ES valstu pilsoņi, iespējams, atcerējušies, ka iepriekš – 2009.gadā – varēja doties uz jebkuru vēlēšanu iecirkni.

Kāds vīrietis esot vēlējies savu balsi nodot Valkā, bet izrādījies, ka viņš piereģistrēts Igaunijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+