×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Arī seniori dosies pa “Baltijas ceļu”


Foto - LETAFoto - LETA

“Šobrīd esam jau Lietuvā un priecīgā noskaņojumā gaidām startu,” saka skrējēju kluba “Ozolnieki” vadītājs Juris Bērziņš (69). Viņš kopā ar skrējēju grupu no Latvijas devies uz Lietuvas galvaspilsētu, kur piektdien, 22. augustā, pulksten 10 Katedrāles laukumā tradicionāli sāksies 23. starptautiskais stafetes skrējiens “Baltijas ceļš”.

Latviju tajā pārstāv 16 dalībnieki, no kuriem vienpadsmit ir no “Ozolnieku” skrējēju kluba. Juris Bērziņš, kurš šajā stafetes skrējienā piedalās jau trīspadsmito reizi, stāsta, ka viņu vidū ir vairāki seniori, piemēram, Raisa Marčinkus, kura startē grupā tiem, kam pāri 60 gadiem.

No 22. līdz 24. augustam visas trīs Baltijas valstis šķērsos Lietuvas Amatieru skrējēju asociācijas rīkotais stafetes veida skrējiens “Baltijas ceļa” atcerei. Tas norisinās jau 23. reizi, un Latviju tajā ierasti pārstāv skrējēju kluba “Ozolnieki” dalībnieki. Sportiskās akcijas galvenais mērķis ir atgādināt pasaules sabiedrībai par slepeno Molotova–Ribentropa paktu, kas paredzēja Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iekļaušanu PSRS, kā arī atgādināt par trīs Baltijas tautu vienotību un solidaritāti cīņā par savu brīvību un neatkarību.

Viss 600 kilometru garais skrējiena maršruts sadalīts 5 līdz 10 kilometrus garos posmos un notiek nepārtraukti, jo daļa skrējēju arvien ir ceļā. Tas piektdienas rītā sākas Viļņā, sestdien ap plkst. 9.15 šķērsos Lietuvas–Latvijas robežu, bet plkst. 15 paredzēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa Rīgā. 24. augusta rītā dalībnieki šķērsos Latvijas–Igaunijas robežu, bet skrējiena finišs kā katru gadu būs pie Igaunijas Parlamenta ēkas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+