×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Arī šogad dalība 16.marta pasākumā pie Brīvības pieminekļa ministriem var maksāt amatu (3)

Latviešu leģionāru piemiņas pasākums pie Brīvības pieminekļa

Karogu aleja pie Brīvības pieminekļa, kur tiek nolikti ziedi, godinot latviešu leģionāru piemiņu.

Pagaidām oficiāli lēmumi, aicinot ministrus atturēties no dalības 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa, nav pieņemti, tomēr politiķi neoficiāli atzīst, ka arī šogad dalība šajos pasākumos ministriem varētu maksāt amatu.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) vakar sociālajā tīklā “twitter” paziņoja, ka 16.martā plāno doties pie Brīvības pieminekļa: “Es iešu pie Brīvības pieminekļa. Cikos? Pēc sava darba grafika. #noteiktiiešu”.

Savukārt šodien Latvijas Radio Rasnačs jau stāstīja, ka noliks ziedus Lestenē, taču par iespējamo līdzdalību gājienā pie Brīvības pieminekļa vēl nav izlēmis. Viņš skaidroja, ka dalība gājienā būšot atkarīga no darba grafika.

Pērn valdība nobalsoja par ministru nepiedalīšanos 16.marta leģionāru atceres gājienā pie Brīvības pieminekļa. Saistībā ar valdības lēmuma nepildīšanu Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) toreiz pieprasīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) demisiju.

Pēc neoficiālās informācijas, ministri, tāpat kā pērn, nevarēs šajos pasākumos piedalīties, īpaši ņemot vērā Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Iespējams, Ministru kabinets arī šogad varētu lemt par šo jautājumu.

Arī veidojot šo valdību, Straujuma apliecināja, ka jaunās valdības ministri nevarēs piedalīties 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa.

Politiķi, lūgti komentēt šo jautājumu, savos izteikumos ir diezgan piesardzīgi. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš sacīja, ka katrs nacionālās apvienības deputāts vai ministrs pats var pieņemt lēmumu par dalību atceres pasākumos. Šo jautājumu neesot plānots pārrunāt nacionālās apvienības frakcijā, tāpat to neesot paredzēts apspriest ar koalīcijas partneriem.

Arī Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis sacīja, ka viņš piesardzīgi vērtē gan iespējamo ministru dalību šādā gājienā, gan arī iespēju valdībai lemt par šo jautājumu.

Savukārt “Vienotības” valdes loceklis Kārlis Šadurskis uzsvēra, ka jau iepriekš ir noformulēta pozīcija, proti, deputāti var rīkoties, kā viņi vēlas, savukārt valdības ministriem šajā gājienā nebūtu jāpiedalās. Karavīru piemiņu var godināt arī Lestenē, bet šis gājiens pie Brīvības pieminekļa nebūtu tā vieta, kur “politiķiem krāt punktus”, piebilda Šadurskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Iešana pie Brivības pieminekļa un var zaudēt amatu? Kā komunistu laikā’! Un Bērziņš brauks uz Maskavu svinēt Latvijas okupāciju un amatu nezaudēs? Atkal kā komunistu laikā?
    Patiešām pēc Kristopāna -”muļķu valsts”.

  2. Datums, kurā Hitlers parakstījies, tiešām nav veiksmīgi izvēlēts. Mums taču ir Pagaidu Padome ar Konstantīnu Čaksti un kureliešu cīņa, kas labāk atbilst leģionāru darbībai Kurzemes katlā un Latvijas suverenitātes idejai.

  3. Rasnačs kā konjuktūras cilvēks izdomās viltīgu kompromisu.

Draugiem Facebook Twitter Google+