Apbrīno

Arī šogad meklēsim Latvijas sirdsdziesmu 16


Velga Vītola un Guntis Skrastiņš.
Velga Vītola un Guntis Skrastiņš.
Publicitātes foto

Raidījums “Latvijas sirdsdziesma” ir skatītāju iemīļotās Latvijas šlāgeraptaujas tradīciju turpinātājs, kam šajā rudenī būs otrā sezona kopā ar Latvijas Radio 2. Arī šogad sirdsdziesmu meklēt palīdzēs vienmēr smaidošā un zinošā vadītāja Velga Vītola no Latvijas Radio 2 un šlāgermūzikas dvēsele Latvijas televīzijā  Guntis Skrastiņš.

“Arī šosezon ar dziesmotu sveicienu mēs mēģināsim izdziedāt mūsu Latviju. Gan ar vecām, gan ar jaunām dziesmām, kā nu kurā brīdī sagadīsies. Kādreiz varbūt ar vecajām dziesmām dosimies pie jaunajām dziesmām un ar jaunajām dziesmām atcerēsimies, kā tad skan vecās dziesmas,” tā šo raidījuma sezonu ieskicē Guntis. Velga smaidot piebilst: “Būs daudz tautā jau mīlētu dziesmu, izbraukumi un intervijas ar muzikāliem cilvēkiem visā Latvijā. Protams, neizpaliks arī sirdsdziesmu aptauja.”

Šī sezona nāk ar izmaiņām. Televīzijas skatītājiem tās nav tik lielas, jo raidījums, kā ierasts, būs sestdienu vakaros pirms “Panorāmas”, lielākās izmaiņas ir Latvijas Radio 2 klausītājiem. “Šogad “Amigo dzintara” dziesmas nebūs. Katram notikumam ir savs sākums un noslēgums. Paldies visiem un ikvienam par līdzi jušanu un aktīvo balsošanu, zinām, ka mūziķiem jūsu mīlestība un novērtējums bija ļoti nozīmīgi. “Amigo dzintara” dziesmu aptauja ir noslēgusies, vienlaikus jaunu dziesmu radīšana, to klausīšanās un līdzi dziedāšana ir nebeidzams process – jo ne velti saka, ka latvieši ir dziedātāju tauta,” teic Velga un atklāj: “Radio pirmdienu pēcpusdienās savā ētera laikā stāstīšu par sirdsdziesmu aptaujas jaunumiem, bet atsevišķa raidījuma vairs nebūs.”

Jaunā sezona sakas ar 13 skanīgām dziesmām, ko klausītāju vērtējumam nodevuši “Zeļļi”, “Tērvete”, “Ducele”, “Crazy Dolls”, Žors Siksna, Jānis Moisejs, Riči, Inga un Normunds, Milleru – Balandinu ģimene, Santa Kasparsone un Gita Dukaļska, Jānis Krūmiņš un Māris Blāze. Dziesmas ir tik dažādas, cik dažādi ir izpildītāji, tāpēc katram būs iespēja atrast tieši savu sirdsdziesmu.

Arī šogad tieši jūs, skatītāji, klausītāji, būsiet tie, kas noteiks, kas ir sirdsdziesma. “Finālā piedalīsies deviņas katra mēneša uzvarētājdziesmas, kuras noteiks skatītāji, balsojot internetā ltv.lv sadaļā “Latvijas sirdsdziesma” un, aizpildot anketas “Latvijas Avīzes” pielikumā “Nedēļa Kabatā”. Bet tas vēl nav viss – arī katra mēneša 2. un 3. vietas ieguvējām būs iespēja iekļūt finālā, jo ik pa trim mēnešiem – rudens, ziemas un pavasara izskaņā – notiks starpfināli, kuros no sešām 2. un 3. vietas dziesmām skatītāji uz Gada finālu izvirzīs vēl divas. Tātad gada finālā būs 15 dziesmas,” teic Velga un smaidot nosaka: “Mūsu pūrā ir ļoti daudz jaunu skanīgu dziesmu un mēs esam pārliecināti, ka sezonas noslēgumā jūs, skatītāji, atradīsies sev sirdij vistuvāko!”

LA.lv