Foto – LETA/AFI

Arī Somija un Zviedrija grūtās cīņās sasniedz PČ pusfinālu 0

Grūtas uzvaras pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlēs ceturtdienas vakarā izcīnīja Somijas un Zviedrijas hokeja izlases, labāko četriniekā pievienojoties Čehijai un Krievijai.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Somijas izlase ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) pārspēja Kanādu.

Spēles rezultātu septītajā minūtē atklāja soms Olli Palola, tomēr otrajā periodā sākotnēji
Kails Turiss panāca izlīdzinājumu, bet pēc tam Marks Šeiflijs jau izvirzīja vadībā kanādiešus.

Trešās trešdaļas pirmajā minūtē Jūso Hietenens vēlreiz panāca izlīdzinājumu, bet trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām pēc kļūdas uz zilās līnijas uzvaru Somijai izrāva Īro Pakarinens.

Zīmīgi, ka Kanāda ceturtdaļfināla barjeru nespēja pārvarēt jau piekto gadu pēc kārtas.

Kā ziņots, turnīra gaitā Somijas izlase ar 2:3 piekāpās Latvijai.

Pusfinālā Somija tiksies ar Čehiju, kas savā ceturtdaļfināla duelī, neskatoties uz diviem ielaistiem vārtiem pašās cīņas beigās, ar 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) pārspēja ASV.

Spēles rezultātu septītajā minūtē atklāja amerikāņu spēlētājs Broks Nelsons, tomēr divas ar pusi minūtes vēlāk pēc Jana Kovārža metiena ripu izcīnīja Tomāšs Rolineks un panāca izlīdzinājumu 1:1.

Par cīņas izšķirošo momentu kļuva otrās trešdaļas septītajā minūtē Džastina Abdelkeidera izpildītais spēka paņēmiens pret čehu spēlētāju Vladimiru Sobotku. Par pāridarījumu Abdelkeiders nopelnīja noraidījumu uz 5+20 minūtēm, turklāt vairākuma pirmajā pusotrā minūtē čehi guva divus vārtus, izceļoties talantīgajam Tomāšam Hertlam un Romānam Červenkam. Vēl vienus vārtus šajā laikā tiesnesis neieskaitīja, jo tie tika gūti ar slidu.

Savukārt ceturtos vārtus čehi guva otrās trešdaļas beigās, kad izcēlās Ondržejs Ņemecs. Trešajā trešdaļā jau pārsvars piederēja amerikāņiem, tomēr Čehiju regulāri glāba Aleksandrs Salāks. Kad jau likās, ka Čehija tiks pie samērā drošas uzvaras, minūti un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām vienus vārtus amerikāņiem atguva Tailers Džonsons, bet vēl pēc 13 sekundēm viņš arī samazināja deficītu līdz 3:4.

Atlikušajā nepilnā minūtē Čehijas aizsardzības zonā notika aktīvi uzbrukumi, tomēr amerikāņiem neizšķirtu panākt neizdevās.

Tikmēr pašreizējā pasaules čempione Zviedrija ar 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) salauza sacensību saimnieces Baltkrievijas pārākumu.

Spēles sākumā pārliecinoši labāki bija zviedru hokejisti, tomēr pirmajā trešdaļā guva vien vienus vārtus, izceļoties Niklasam Dānielsonam. Tomēr otrajā trešdaļā jau metienu attiecībā priekšā bija Baltkrievija, kas pēc naturalizētā Džefa Pleta un Alekseja Jefimenko metieniem pārņēma vadību. Trešdaļas beigās gan zviedriem izlīdzinājumu panāca Džimijs Ēriksons.

Trešajā trešdaļā ritēja līdzīga cīņa un 13.minūtē baltkrieviem bija lieliska iespēja pārņemt vadību – pēc Matīasa Ēkholma pārkāpuma uz zviedru vārtiem tika nozīmēts soda metiens, ko Aleksejs Kaļužnijs nerealizēja. Tomēr jau pēc nepilnas minūtes tieši Ēkholms guva uzvaras vārtus, kad, izmantojot baltkrievu nomaiņu, ieslidoja zonā, apslidoja vārtus un bija precīzs.

Līdz ar to Baltkrievija izstājusies no sacensībām, bet Zviedrija finālā tiksies ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krievijas izlasi, kas ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) ceturtdaļfinālā pieveica Franciju.

Šajā mačā Krievija katrā trešdaļā guva pa vieniem vārtiem, izceļoties Artjomam Aņisimovam, Jevgēņijam Malkinam un Aleksandram Kutuzovam.

Kā ziņots, Francija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu bija sasniegusi pirmoreiz kopš 1995.gada.

Jau ceturtdienas gaitā ar 582 032 skatītājiem pārspēts pasaules čempionātu apmeklētības rekords, bet vēl sacensībās atlicis aizvadīt četras cīņas.

Pirms tam A grupā pa 18 punktiem septiņās spēlēs izcīnīja Kanāda un Zviedrija, bet pirmo vietu, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, ieņēma kanādieši. Trešo vietu ar 12 punktiem izcīnīja Čehija, bet Francija tika pie 11 punktiem. Kā pirmā aiz ceturtdaļfināla borta grupā palika Slovākija, kas ar desmit punktiem ierindojās piektajā vietā. Sestā ar septiņiem punktiem bija Norvēģija, bet tai divus punktus zaudēja Dānija. Savukārt Itālija čempionātā spēja izcīnīt trīs punktus, kā rezultātā izlase nākamgad spēkosies divīziju zemāk.

Savukārt B apakšgrupā pirmo vietu ar maksimāli iespējamu 21 punktu septiņās spēlēs ieņēma Krievija, savukārt ASV izlase izcīnīja 14 punktus, kas ļāva ieņemt otro pozīciju. Trešā ar 12 punktiem bija Baltkrievija, bet 11 punkti bija Somijai. Piekto vietu grupā izcīnīja Šveice, kas iekrāja desmit punktus, bet Latvija ar deviņiem palika sestā. Septītā ar pieciem punktiem bija Vācija, bet Kazahstāna sacensības noslēdza ar diviem punktiem, vismaz uz sezonu pametot augstāko divīziju.

Pasaules čempionātā 16 izlases bija sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Kā ziņots, Latvijas izlase pēc neveiksmīgā turnīra noslēguma palika B apakšgrupas sestajā vietā un otro gadu pēc kārtas pasaules čempionātu noslēdza 11.pozīcijā. Ceturtdaļfinālam tā nav spējusi kvalificēties kopš 2009.gada.