Apbrīno

Arī šosezon izvēlies Latvijas Sirdsdziesmu! 16

Publicitātes foto

Kas notiek, ja apvienojas divas populāras aptaujas – Latvijas Televīzijas “Latvijas šlāgeraptauja” un Latvijas Radio 2 “Dzintara dziesmas”? Izveidojas jauns raidījums – “Latvijas sirdsdziesma”! Līdzās ierastajam raidījuma vadītājam Guntim Skrastiņam raidījumu vadīs arī apburošā Latvijas Radio 2 “Dzintara dziesmu” balss un dvēsele Velga Vītola.

Latvijas Televīzijas raidījumu daļas redakciju vadītājs Mārtiņš Ķibilds arī šajā raidījuma pārmaiņu laikā uzsver, ka “Latvijas šlāgeraptauja” vienmēr ir bijis ļoti svarīgs LTV projekts un vienmēr bijis viens no LTV1 izklaides programmas stūrakmeņiem, tāpēc jaunajā sezonā raidījums “Latvijas sirdsdziesmas” saglabās svarīgākās un stabilākās vērtības. “Labākais ir pats mūzikas žanrs – šlāgermūzika, tautas mūzika, danču mūzika. Profesionālie mūziķi ironizēja, ka tas ir tāds izplūdis žanrs, tāpēc mainām nosaukumu un ņemam ārā vārdu “šlāgermūzika”. Turpmāk būsim “Latvijas sirdsdziesma”. Arī aptauja noteikti būs. Visu raidījumu būvēsim ap aptauju – no septembra līdz jūlija sākumam. Jūnijā būs pusfināls un tad sezonas kulminācija ar aptaujas finālistiem lielajā koncertā kā līdz šim. Tāpat nemainīga raidījuma vērtība ir Guntis Skrastiņš. Viņa partnere būs Velga Vītola no Latvijas Radio 2. Un te jau parādās tas atšķirīgais no iepriekšējās aptaujas raidījuma,” atklāj Mārtiņš.

To, ka raidījums mainīsies, skatītāji saprata, kad no tā atvadījās ilggadīgā vadītāja Raiva Veidenbauma. Kāpēc Velga? “Raidījumam būs ciešāka sadarbība ar LR2 raidījumu “Dzintara dziesmas”. Foršs, gruntīgs piemērs, kā sabiedriskie mediji sadarbojas satura veidošanā, lai arī fiziski vēl neesam apvienojušies. Sabiedriskās televīzijas un radio kopdarbības projektu rodas arvien vairāk. Apvienojoties šīm divām aptaujām, tas bija tikai loģiski, ka Guntim pievienojās Velga. Arī turpmāk “Amigo” būs raidījuma atbalstītājs. Šogad “Dzintara dziesmām” sadarbība ar LNT beidzās. LTV nebūs konkurentu, bet tāpēc mums jābūt vēl labākiem, jaudīgākiem. Tā ir loģiskā ķēdīte,” skaidro Mārtiņš.

Velga raidījumā ienāk ar radio aptauju “Dzintara dziesmas”. “Turpmāk “Latvijas sirdsdziesma” būs ciešā sadarbībā ar “Dzintara dziesmām”. Es turpināšu vadīt raidījumu radio un tagad vēl kopā ar Gunti būšu arī televīzijā. Vienmēr ir mulsums, kad maina ko ierastu, bet esmu pārliecināta, ka tas gan vienai, gan otrai aptaujai nāks tikai par labu. Arī kaut kam veiksmīgam ir jāmainās, lai turpinātu attīstības ceļu. Arī jaunais raidījums būs foršs. Būs jaunas idejas, kas sapurinās gan raidījuma veidotājus, gan pašus mūziķus. Būs labi,” smaidot teic Velga Vītola un kā būtiskāko izmaiņu min dziesmu izvēli: “Dziesmu izvēlei radio ir savi noteikumi, kvalitātes kritēriji, un to nosaka arī radio formāts, pēc kura izvēlamies dziesmas aptaujai. Varbūt tieši dziesmu izvēles kritēriji būs tas, kas mainīs televīzijas raidījuma saturu.”

Būs arī citas izmaiņas raidījumā. “Raidījumam būs jauna seja. Raidījuma centrālā mūzika – mūsu saknēs balstītā Raimonda Paula “Cielaviņa”. Televīzijā tiek izbūvēts paviljons – mazā studija – sarunām, intervijām, bet lielā – koncertstudija, kur turpmāk tiks veikti dziesmu ieraksti. Arī tagad mūziķi varēs iesniegt savus videoklipus, bet, būsim atklāti, lielākā daļa jau arī līdz šim tika filmēta raidījumā. Paldies “Lido” par ilgo sadarbību, bet tagad LTV būs pašiem sava studija,” stāsta Mārtiņš.

Arī turpmāk raidījuma kulminācija būs lielais fināla brīvdabas koncerts. “Vēl rit sarunas, bet mēs ceram, ka arī turpmāk noslēguma pasākums būs Ventspilī. Ventspils pilsēta ir informēta par izmaiņām raidījumā, un tagad norit sarunas par turpmāko sadarbību. Mums tiešām nav plānu mainīt konkursa noslēguma vietu, jo koncerts labi izskatās gan uz vietas brīvdabā, gan televīzijas ekrānos,” neslēpj Mārtiņš.

Runājot ar Velgu par lomu sadalījumu, viņa smaidot atklāj: “Vēl jau tās lomas tā strikti nav sadalītas. Principā mēs mainīsimies. Es vairāk atbildēšu par aptauju, rezultātu paziņošanu, bet arī turpmāk raidījuma viesi stāstīs ne tikai par savām aptaujas dziesmām, bet arī par koncerttūrēm, albumiem un citiem muzikāliem projektiem.”

Jau 4. septembrī izskanēja jaunās raidījuma aptaujas dziesmas radio “Dzintara dziesmās”, bet 10. septembrī skatītāji redzēs jauno “Latvijas sirdsdziesmu” raidījumu LTV1. Noteikti balsojiet par savu sirdsdziesmu, gan zvanot, gan rakstot dzintaradziesmas.lv, ltv.lv un draugiem.lv/amigo un aizpildot aptaujas anketu “Nedēļā kabatā”.

“Latvijas sirdsdziesma” ir skatītāju iemīļotās “Latvijas šlāgeraptaujas” tradīciju turpinātāja!

 

Varbūt noder!!

LTV1 sestdienās 19.35 un atkārtojums svētdienās 14.20

LR2 “Dzintara dziesma” trešdien 14.05; piektdien 14.05 un svētdien 12.10.

LA.lv