Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
17. oktobris, 2013
Drukāt

Arī strādājošie zīdaiņu vecāki varēs saņemt bērna kopšanas pabalstu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunās māmiņas Antras Gailumas meitiņa Justīne Keita projekta "Saldajam miedziņam" prezentācijas – preses konferences pasākuma "Ar šūpuļdziesmu Dziesmu svētki sākas Dzemdību namā" laikā Rīgas Dzemdību namā.

Zīdaiņu vecāki, kuriem līdz ar darba gaitu uzsākšanu vairs nepienākas vecāku pabalsts jeb tā sauktā māmiņalga, turpmāk varēs saņemt bērna kopšanas pabalstu. To paredz Saeimā ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

Patlaban, ja sociāli neapdrošinātas personas uzsāk darba attiecības pirms bērns sasniedzis gada vecumu, viņas var strādāt un vienlaikus saņemt bērna kopšanas pabalstu. Savukārt, ja strādāt sāk vecāku pabalsta saņēmējs, viņš zaudē tiesības uz šo pabalstu, kā arī nav tiesīgs saņemt bērna kopšanas pabalstu, skaidro Saeimas Preses dienestā.

Līdzšinējais liegums strādājošiem vecākiem saņemt vecāku pabalstu radīja labvēlīgu augsni ēnu ekonomikas īpatsvara palielinājumam, jo praksē vecāki, kuri līdz bērna viena gada vecumam atsāk iet uz darbu, lai apietu šo netaisnīgo un diskriminējošo kārtību, bieži vien strādāja neoficiāli, uzsver likumprojekta izstrādātāji.

Komisijas atbalstītie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā nosaka, ka bērna kopšanas pabalstu piešķir personai, kura kopj bērnu līdz divu gadu vecumam, svītrojot ierobežojumu, ka to piešķir sociāli neapdrošinātiem vecākiem.

Grozījumu autori arī norāda, ka izmaiņas likumā veicinās oficiālo nodarbinātību un nodokļu nomaksu, kā arī radīs labvēlīgus apstākļus vecākiem turpināt savu profesionālo darbību un uzlabos ģimeņu finansiālo stāvokli nākotnē.

“Šīs Saeimas deputātu rosinātās likuma izmaiņas novērš būtisku nevienlīdzību starp sociāli apdrošinātiem un neapdrošinātiem vecākiem, kuri kopj bērnu līdz viena gada vecumam. Līdzšinējā kārtība dažiem vecākiem vienādā situācijā deva priekšrocības, un tas nav pareizi. Ja iespēja saņemt pabalstu saglabājas iepriekš nestrādājošiem vecākiem, tādai jābūt arī tiem, kuri līdz bērna piedzimšanai ir bijuši darba attiecībās,” uzsver par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “Patlaban, ja sociāli neapdrošinātas personas uzsāk darba attiecības pirms bērns sasniedzis gada vecumu, viņas var strādāt un vienlaikus saņemt bērna kopšanas pabalstu.Savukārt, ja strādāt sāk vecāku pabalsta saņēmējs, viņš zaudē tiesības uz šo [abiem] pabalstu,”
    un par šo diskrimināciju neviens LR vēl nebija ietiesājis?

    Skaidrais saprāts ir uzvarējis :))

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (9)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+