×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Arī Straujumas vadībā ārsti un VM nevienojas par jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Ģimenes ārstu asociācijām un veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V) arī Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) vadītās sarunās nav izdevies panākt vienošanos par jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu.

Kā ziņots, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāji aicinājuši VM un Saeimas deputātus nevirzīt jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu tālākai izskatīšanai esošajā redakcijā, jo uzskata, ka tas ir diskriminējošs pret lielu daļu Latvijas iedzīvotāju.

Lai pārrunātu šo jautājumu, šodien ar ģimenes ārstu asociācijām un veselības ministri tikās Straujuma. Pēc divu stundu ilgajām sarunām premjerministre žurnālistiem sacīja, ka kompromisu panākt neizdevās.

“Tā kā likumprojekts jau tiek skatīts Saeimā, vienojāmies, ka ārstu organizācijas tiksies ar Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāju Jāni Reiru (V) un Sociālo un darba lietu komisijas vadītāju Aiju Barču (ZZS) un izklāstīs savus argumentus,” teica Straujuma. “Es uzskatu, ja abas puses grib sasniegt rezultātu, diskusiju ceļā tas ir sasniedzams,” piebilda Ministru prezidente.

Arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska žurnālistiem apstiprināja, ka abas ģimenes ārstu asociācijas “palikušas pie sava”. “Uzskatām, kas šis finansēšanas likums iedzīvotājiem ir diskriminējošs un viena daļa iedzīvotāju tiek izslēgta no veselības aprūpes,” teica Kozlovska.

Ģimenes ārsti arī informējušu Straujumu, ka rosinās tautas nobalsošanu, ja jaunais likums tiks pieņemts esošajā redakcijā.

Savukārt veselības ministre uzsvēra, ka, pieņemot jauno likumu, neviena iedzīvotāju grupa bez veselības aprūpes nepaliks. Tiem, kuri automātiski neiekļausies jaunajā veselības aprūpes sistēmā, likums paredzēs iespēju iekļūt kādā no valsts apdrošinātajām grupām, viņa sacīja.

Kā ziņots, jauno likumu kritizē arī citas ārstu profesionālās organizācijas, piemēram, Latvijas Slimnīcu biedrība, kuras pārstāvji prasa dokumentu pārstrādāt, pieaicinot veselības aprūpes nozari pārstāvošās biedrības, nevalstiskās organizācijas un valsts un pašvaldību finanšu speciālistus.

Tāpat likumprojektu kritizējusi Latvijas Ārstu biedrība, aicinot Saeimu atgriezt to pārstrādāšanai VM.

Patlaban likumprojekts atrodas izskatīšanā Saeimā, kur tas jau pieņemts pirmajā lasījumā.

Veselības ministre 10.februārī žurnālistiem pauda, ka likuma pieņemšanas apturēšanai nav pamata. “Šis likums ir sabiedrības interesēs, pilnīgi noteikti,” teica ministre.

Jaunais Veselības aprūpes finansēšanas likums paredz ieviest obligāto veselības apdrošināšanu, sasaistot tiesības uz valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpi ar IIN deklarēšanu un nomaksu.

Veselības aprūpes minimumu plānots nodrošināt visiem valsts iedzīvotājiem neatkarīgi no IIN maksāšanas fakta – neatliekamo medicīnisko palīdzību, konkrētu diagnožu ārstēšanu un kompensējamos medikamentus ar 100% kompensāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Valsts prioritātēm jābūt: Izglītībai un veselībai. Visu šo laiku tā tas nav bijis. Tāpēc tagad ir tādas “grūtķības” daudziem to saprast. Un vai vispārigi nonāksim pie kādas saprašanas ? Gudri runājam lietojot sarežģītus jēdzienus kā diskriminācija, kompromiss. Mums ir vajadzīgi risinājumi, bet ne pārgudras frāzes.

  2. Sabiedrības interesēs,tāpat kā “brīvais” elektrības tirgus un 21% PVN maizei?

  3. Sabiedrības interesēs,tāpat kā “brīvais” elektrības tirgus un PVN likme m

  4. Kas kaitēja pirmskara Latvijas slimokasēm,ar pašu dalībnieku vēlētu vadību,savām slimnīcām,aptiekām,sanatorijām? Kas Circenei nepatīk Lietuvas un Igaunijas obligātajā veselības apdrošināšanā? Nevienas pasaules valsts veselības apdrošināšanā???!

  5. Latvijā-Lietuvas un Igaunijas obligāto veselības apdrošināšanu (kopš 2002.gada)!

Draugiem Facebook Twitter Google+