Uncategorized

Arī tā rodas ģimene0

Līdz 30. novembrim norisināsies Labklājības ministrijas informatīvā kampaņa “Adopcija – arī tā rodas ģimene”, kuras mērķis ir uzrunāt potenciālos bērnu adoptētājus un veicināt sabiedrības izpratni par šo procesu.

 

Iecerēts, ka kampaņa kliedēs mītus par sarežģīto, ilgstošo un birokrātisko adopcijas procesu, kā arī iedrošinās potenciālos interesentus izšķirties par labu šim lēmumam. Paredzēts detalizēti izskaidrot, kas var adoptēt bērnu un kā to uzsākt. Šogad īpaša uzmanība kampaņā pievērsta iespējai adoptēt vairākus vienas ģimenes bērnus, kā arī pusaudžus, jo parasti potenciālie audžuvecāki izvēlas tikai vienu
mazuli, vēlams – līdz trīs gadu vecumam.

Nozīmīga tēma, kā vienmēr, ir adopcijas noslēpums – vai un kā bērnam atklāt šo faktu. Kampaņas laikā par šiem un citiem jautājumiem vairāk runās arī prese, radio un televīzija.

Portālā “Mammamuntetiem.lv” būs pieejamas tiešsaistes konsultācijas, kurās par adopciju stāstīs dažādi speciālisti. Sekot jaunākajai informācijai būs iespējams Labklājības ministrijas interneta vietnē (sadaļā “Adopcija”): www.lm.gov.lv/text/1550, sociālajā portālā “Draugiem.lv” izveidotajā sadaļā www.draugiem.lv/labklajiba/.

Videopadomus ar speciālistu ieteikumiem par adopciju varēs noskatīties arī “Youtube.com” kontā www.youtube.com/user/LabklajibasMinistrij/videos?view.

 

 

Uzziņa
• Pērn Latvijā adoptēti 128, bet uz ārvalstīm – 129 bērni.
• Šogad līdz 1. oktobrim adoptēti 78, uz ārzemēm – 115 bērni.
• Pašlaik Latvijas adopcijas reģistrā ir ziņas par 1278 bērniem, kuriem ir vajadzīga ģimene.

LA.lv