×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Arī Veselības ministrija sašutusi par plānoto Alus maratonu (3)

alus

Veselības ministrija (VM) pauž sašutumu par šā gada 16. augustā plānoto “Rīgas alus maratonu”, ko organizē biedrība “Alus brālība” un kas atklātā veidā aicina iedzīvotājus uz publisku alkohola lietošanu, vienlaikus saistot alkohola lietošanu ar sportiskām aktivitātēm.

Kā paziņojumā medijiem norāda VM, alkohols ir viena no pasaulē visvairāk lietotajām atkarību izraisošajām vielām un viens no galvenajiem riska faktoriem, kas negatīvi ietekmē iedzīvotāju veselību.

“Latvijā alkohola radītais kaitējums ir viena no sabiedrības veselības galvenajām problēmām, kas ir par iemeslu vismaz 15,4% no visām slimībām un priekšlaicīgām nāvēm Latvijā (Eiropā- vidēji 7%). Pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana ietekmē ne vien konkrētā indivīda veselību, bet arī tautsaimniecības ekonomisko attīstību un sabiedrību kopumā,” atzīmē ministrijā.

Ministrija vērš uzmanību, ka Rīgas pašvaldība nesen ieguvusi īpašu Pasaules Veselības organizācijas apbalvojumu – Veselīgas pilsētas statusu. Ņemot vērā arī to, ka Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta un nedēļas nogalē, kad plānots “Rīgas Alus maratons”, ir arī Rīgas pilsētas svētki, šāda pasākuma norise ir jo īpaši nepieņemama, uzskata VM, aicinot Rīgas pašvaldību neatbalstīt šāda pasākuma norisi.

Rīgas domē aģentūrai BNS gan norādīja, ka pagaidām atļauja rīkot šādu maratonu nav dota. Pret Alus maratonu iebilst arī Latvijas Ārstu biedrība un Izglītības un zinātnes ministrija.

Jau ziņots, ka biedrība “Alus brālība” ir paziņojusi, ka par godu latviešu tradicionālajam dzērienam – alum un Rīgai, kas šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tiek aizsākta jauna tradīcija un pirmo reizi Latvijā tiek organizēts “Rīgas alus maratons”.

Maratona laikā tā dalībnieki, vadoties pēc kartē norādītiem kontrolpunktiem, apmeklēs 30 dažādus alus bārus Rīgā. Dalībnieku uzdevums ir iegūt pēc iespējas vairāk zīmogu dalībnieka kartē, kā arī uzstādīt labāko laiku. Alus dzeršana maratona laikā nav obligāta, bet par katru 0,1 litru izdzertā alus, tiks atskaitīta viena minūte no dalībnieka finišā reģistrētā laika. Maratonā var piedalīties no 18 gadu vecuma, norāda rīkotāji.

Tā kā maratona laikā lietot alu nav aizliegts, pie finiša maratona dalībniekiem būs jāiziet alkometru tests – promiļu skaits izelpā nedrīkstēs pārsniegt divas promiles. Tiem, kam promiļu skaits pārsniegs šo atzīmi, maratona rezultāti netiks ieskaitīti, iecerējuši pasākuma organizētāji, raksta BNS.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu bet Medokas viina maratons? Fantastisks pasaakums, tikai katram pasham jaasaprot ko var un ko nevar, pareizaak cik var un cik nevajag. Cilveeks tachu nav aita, vinjam ir smadzenes. Man zinaamie maratonisti peec maratona (42,195 km) pat ljoti labpraat dzer alu, trasee – protams nee. Neko sliktu neredzu alus maratonaa, ja tikai cilveeki domaa ar galvu 🙂

  2. Nevar izdomāt, KĀ ĀTRĀK iznīcināt savus ĻAUDIS!!!??? Dzērāji un dzērājas jau tagad NODARA LIELU POSTU!??? Tas tiešām ir TRAKUMS- ALUS MARATONS… KURAM IDIOTAM GALVĀ IENĀCA ŠĪ NOZIEDZĪGĀ DOMA??? KURI IR TIE IDIOTI, KAS TO REALĪZĒS??????????? KURAS IR TĀS INSTITŪCIJAS, KAS MARATONU ATĻĀVA???? Vienoti vajadzētu vērsties pret visām vietām- bāriem, kuros varēs dzert šo mēslu, KONKRĒTI – NEIEIET NEVIENĀ DZERTUVĒ, LAI ALUS AIZIET BOJĀ UN IERĀVEJI CIEŠ KRAHU!!! TAS GAN BŪTU KO VĒRTS, JA TAUTA BŪTU VIENOTA KAUT REIZI MŪŽĀ…

    • To, kas realizēs tālu nav jāmeklē, ieraksti googlē: “Andrejs Šikors” vai “Andrejs Kondrāts”. Cilvēkam dēļ savas netīrās pagātnes nācās nomainīt vārdu… Mani gan vairāk interesē, kā Rīgas Dome var kaut ko tādu pieļaut. Tāda sajūta, ka domei vienkārši smadzeņu nepietiek, lai kaut ko tādu novērstu. Pie tam vēl pirms vēlēšanām!

Draugiem Facebook Twitter Google+