×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Arī vīrietim vajag košu tautas tērpu!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 8.septembrī, plkst. 18 Jelgavas Sv. Trīvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls par latviešu tautastērpu, stāstot par 19. gadsimta vīrieša tautastērpa darināšanu, komplektēšanu un rotāšanu. Lekciju vadīs Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Aija Jansone, informē rīkotāji.

Lekcijā pētniece stāstīs par līdz mūsdienām saglabātiem rakstītiem, zīmētiem un lietiskiem avotiem par vīriešu kārtas zemnieku darba un goda apģērba attīstību Latvijas teritorijā 19. gadsimtā. Varēs uzzināt, kā vīriešu tautas tērpa komplektējums, darināšana un rotāšana attīstījusies tradīciju maiņā, kā arī par tā sagādes priekšnosacījumiem un valkāšanas kārtību.

Dalības maksa 3 eiro, ģimenei (divi pieaugušie un viens vai vairāk bērni) – 8 eiro, pirmskolas vecuma bērniem bez maksas.

Tematisko lekciju cikls par latviešu tautastērpu Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī ir iespēja ikvienam iegūt pamata zināšanas par tautas tērpa vēsturi un tā komplektēšanu mūsdienās. Iepriekšējās lekcijās uzsvars tika likts uz sieviešu tautas tērpa detaļām, bet šoreiz īpaša uzmanība tiks pievērsta vīrieša tautas tērpa darināšanai un rotāšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+