×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Arī zirgam vajag padomāt

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Kristaps Neretnieks šonedēļ Polijas galvaspilsētā Varšavā startēs jāšanas sporta Pasaules kausa (PK) izcīņas Centrāleiropas zonas finālsacensībās šķēršļu pārvarēšanā. Iepriekšējās divas nedēļas viņš intensīvi trenējās Krievijas zirgaudzētavā “Westfalen – Swit”, kur Kristapam uzticēti vairāki sporta zirgi.

 

Sacīkstēs Varšavā no 7. līdz 10. martam izšķirsies, vai Neretnieks piedalīsies arī PK finālā aprīļa beigās Gēteborgā (Zviedrija). Līdz šim kvalificēties finālam no Latvijas jātniekiem izdevies vienīgi Guntaram Siliņam 2000. gadā, taču nepietiekama finansējuma dēļ viņš tajā nepiedalījās.

– Kādā formā esat pirms Varšavas sacensībām?

– Pēc grūtas sezonas zirgiem bija divu mēnešu atpūta, tagad divas nedēļas pastrādājām un atguvām sportisko formu. Esmu apmierināts, jo jūtams progress. Pauzes zirgiem bieži vien nāk par labu, jo viņiem vajag laiku, lai atjaunotu spēkus un arī padomātu.

– Kā jūtas ērzelis Conte Bellini, ar kuru startēsi augstāko šķēršļu “Grand Prix” maršrutā?

– Conte Bellini ir desmit gadi, viņš ir vispieredzējušākais un talantīgākais no četriem zirgiem, ar kuriem piedalīšos sacensībās. Krievijas stallī ieradās pērn jūnijā no Vācijas, kur viņa vārdu labi pazīst kopš veiksmīgiem jaunzirga startiem. Savukārt Conte pusbrālis Monte Bellini zināms kā Vācijas izlases dalībnieks. Ar Conte Bellini turpinām sastrādāties, jo viņš ieradās ļoti izlaidies – pirmais starts Rīgā bija uz divkājām. Pēdējos trīs gadus zirgs saņēmis mazāk profesionālu darbu un tagad parāda raksturu. Mājās uzvedas mierīgi, bet mazliet uzvelkas sacensībās, kur visapkārt citi zirgi, mūzika, cilvēki.

– Kā noskaņo sevi sacensībām, lai pats būtu mierīgs?

– Īpašas procedūras man nav. No tēva esmu mantojis stabilu nervu sistēmu un biezu ādu. Esmu ļoti mierīgs, nestresoju, un šajā sportā tas palīdz.

– Pērn Centrāleiropas zonā tev izdevās kļūt par līderi. Par kurām sacīkstēm pašam vislielākais gandarījums?

– Rezultātu ziņā visveiksmīgākās bija piec­zvaigžņu sacensības augusta beigās Maskavā, kur lielajos maršrutos izcīnījām trīs godalgotas vietas un mani atzina par turnīra veiksmīgāko sportistu. Taču pašam lielākais prieks par startu Helsinkos. Šķēršļi tur bija aug­stāki un konkurence daudz nopietnāka, bet “Grand Prix” maršrutu mēs izlēcām tikai ar vienu gāztu šķērsli. Pirmajai reizei Rietumeiropas zonā tas ir labs rezultāts, jo Helsinkos visi šķēršļi bija 155 līdz 160 centimetrus augsti. Tas nozīmē, ka šāds maršruts mums ir pa spēkam.

– Jātniekam svarīgs atbalsts ir treneris un palīgs.

– Šobrīd man palīdz Rita Varlamova – ļoti pieredzējusi, jo daudzus gadus strādājusi ar labiem jātniekiem citur Eiropā. Taču pastāvīga trenera pēdējos gadus man nav bijis, braucu uz sacensībām un konsultējos ar citiem sportistiem. Centrāleiropas zonā nav daudz labu speciālistu, tāpēc jādodas mācīties uz Rietumeiropu. Pēc Varšavas sacensībām man būs sešas septiņas nedēļas laika gatavoties Pasaules kausam, un treneri jau esmu noskatījis.

– Tātad par rezultātu Varšavas sacensībās esi visai drošs?

– Starts ir atbildīgs, taču mūsu pozīcijas ir diezgan stabilas, arī konkurentu šajā Eiropas daļā nav tik daudz, un visam it kā vajadzētu būt kārtībā. Jānoturas pirmajā trijniekā un jāiekļūst PK finālā. Protams, sportā visādi var gadīties.

– Ar kuriem zirgiem startēsi?

– Pirmajā dienā ar Continue, otrajā vēl skatīsimies, bet “Grand Prix” startēšu ar Conte Bellini. Par mūsu spēkiem jūtos diezgan drošs, tāpēc mani vairāk uztrauc nevis Varšava, bet gan kā iespējami labāk sevi parādīt lielajā finālā Gēteborgā. Lai reāli konkurētu ar spēcīgākajiem sportistiem augstākajā līmenī, mums ir maz pieredzes. Pagaidām esam maziņi un zaļi, taču cerams, ka viss notiks labi un pēc pāris gadiem varēsim justies kā līdzīgs ar līdzīgu.

– Tavi zirgi ir no Krievijas. Vai viņu saimniekiem nav iebildumu, ka pārstāvi Latviju?

– Nē, nav. Marina un Jevgeņijs Fedorovski pazīst daudzus mūsu sportistus un labvēlīgi attiecas pret latviešiem.

– Kas tev ir zirgs – partneris, draugs?

– Gan partneris sportā, gan arī draugs, līdzīgi kā citiem suns vai kaķis. Zirgam jākļūst par draugu, lai mēs abi kaut ko spētu sasniegt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+