×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Arī zivjērgļa ligzdā beidzot izšķīlušies mazuļi

Zivjerglis

Zivju ērglis

Pirmais cālis beidzot izšķīlies arī ar tiešsaistes kameru novērotajā zivjērgļu ģimenē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Cālis izšķīlies vakar. Cālēns gan nav bieži manāms – tas pārsvarā atrodas zem mātes siltajām dūnām.

Zivjērgļu mātīte pirmo olu izdēja 21. aprīlī un parasti perēšana ilgst no 37 līdz 41 dienai.

Interneta tiešraidē novērojamā zivjērgļa ligzda atrodas Vidzemē, šīs sugas putnu ligzdošanas teritorijā, kas ir zināma jau kopš 2011.gada. Toreiz netālu esošā izcirtumā tika novēroti divi pieaugušie putni un tika atrasts arī iespējamais ligzdas koks – nokaltusi egle, zem kuras bija redzamas nokritušas ligzdas atliekas. Savukārt 2013. gadā reģistrēta sekmīga ligzdošana – mākslīgi uzbūvētajā ligzdā izperēti un izaudzināti trīs mazuļi.

Ornitologi konstatējuši, ka ērgļu tēviņš ir izšķīlies 2008. gadā kādā ligzdā, kas atrodas 97 kilometru attālumā no tā pašreizējās mājvietas. Savukārt mātīte nav gredzenota, tāpēc viņas izcelsmi nav iespējams noskaidrot. Aprīļa vidū zivjērgļu pāris atjaunoja ligzdu, bet šodien iedēta pirmā ola. Perēšana notiks aptuveni 37-41 dienu, lidotspēju jaunie putni iegūst nepilnu divu mēnešu vecumā, bet pilnībā patstāvīgi tie kļūst vēl vienu līdz divus mēnešus vēlāk.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.2
Alūksne +23.2
Daugavpils +22
Saldus +23
Liepāja +18.1
Jelgava +23
Ventspils +14.7
Limbaži +21
Madona +23
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+