×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Āriņa balva datorprātiem

Foto - LETAFoto - LETA

Ivars Biļinskis ar saņemto gadskārtējo Eižena Āriņa balvu 2014 datorikā par mūža ieguldījumu IT nozares attīstībā.

Vienu no augstākajiem Latvijas IT nozares apbalvojumiem datorikā – Eižena Āriņa balvu –  šogad saņēma Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) IT daļas priekšnieks Viesturs Ozoliņš un Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) pētnieks Ivars Biļinskis.

Viestura Ozoliņa vadībā ir izstrādāti dažādi ­e-pakalpojumi CSDD klientiem, kuri ļauj ātrāk un ērtāk saņemt nepieciešamo informāciju un veikt dažādus maksājumus tiešsaistē. “Šis ir darbs piecu gadu garumā, un sistēmu sākām būvēt savtīgiem nolūkiem, lai sistēmas lietotāji darītu lietas mūsu labā, taču nu to lieto katrs trešais Latvijas autovadītājs,” izsakot pateicību par balvu, atzina Eižena Āriņa šāgada balvas laureāts. V. Ozoliņš ieviesis novatoriskus un sabiedrībai aktuālus IT risinājumus, piemēram, izstrādājot mobilo aplikāciju un e-pakalpojumu platformu e.csdd.lv.

Savukārt otru šā gada balvu “par mūža ieguldījumu” IT nozares attīstībā saņēma EDI vadošais pētnieks Ivars Biļinskis, kurš veicis nozīmīgus teorētiskos pētījumus, kas šodien ļauj jaunajiem IT produktu izstrādātājiem daudz efektīvāk apstrādāt dažāda veida signālus. Profesora Ivara Biļinska darbs ir bijis pamatā 35 jauniem izgudrojumiem, taču viņš smejoties teic, ka “1975. gadā sāktā darba beigas nav paredzamas, jo tas turpinās”.

“Tieši datorzinātne un izcili tās pārstāvji ir tie, kas nodrošina iespējas pārsteigt sabiedrību ar novatoriskiem jaunievedumiem. Tāpēc balvas mērķis ir iedvesmot visus Latvijas IT profesionāļus arvien augstākiem sasniegumiem,” uzsver Eižena Āriņa balvas žūrijas pārstāvis un “Exigen Services Latvia” valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+