×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2016
Drukāt

Arkādijas parkā varēs vērot programmu “Latvijas zirgi – senāk un tagad”

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Rīgas svētku laikā sestdien Arkādijas parkā varēs vērot pasākumu programmu “Latvijas zirgi – senāk un tagad”, aģentūra BNS uzzināja biedrībā “Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija”.

Asociācija jau trešo gadu Rīgas pilsētas svētku viesiem organizēs pasākumu “Latvijas zirgi senāk un tagad”. Tas norisināsies 13.augustā no plkst.12 līdz plkst.17.

Pasākumu laikā no plkst.12 līdz plkst.12.30 atklās vīru kopas “Vilki” koncerts, kura repertuārā būs dziesmas par zirgiem. Tam no plkst.12.40 līdz plkst.14 sekos uzvedums “Notikums Arkādijā”, kura laikā parkā tiks izveidots filmēšanas laukums, lai demonstrētu zirgu klātbūtni kino. Uzvedumā būs iespējams vērot paraugdemonstrējumus ar zirgiem, kurus veiks jātnieku sporta kluba “Atēna” vadītāja Aiga Ozoliņa, jauno jātnieku sporta kluba “Ponijs LV” vadītāja Natālija Dreimane un zemnieku saimniecības “Armanda lauku jātnieku klubs” vadītājs Armands Šteins. Uzvedumu varēs vērot arī laikā no plkst.15 līdz plkst.16.

Biedrība informēja, ka no plkst.14. līdz plkst.14.30, kā arī vēlāk – no plkst.16.10 līdz plkst.16.40, varēs vērot priekšnesumu “Horseback Archery”, kurā tiks apvienota loku šaušana un jāšana zirga mugurā. Tas mūsdienās kļuvis par vienu no cīņas sporta veidiem, ko mēdz saukt arī par mākslu, nevis tikai sportu. Paraugdemonstrējumus sniegs jātniece Katarīna Albrehta no Somijas.

Savukārt visas dienas garumā darbosies mājražotāju stendi, kalēja darbnīca, kā arī būs iespēja iemēģināt roku loka šaušanā, kā arī būs iespēja paglaudīt zirgus. Tāpat varēs arī iegūt padziļinātu informāciju par zirgiem un to pielietojumu, kā arī vadošie Latvijas zirgkopības speciālisti atbildēs uz apmeklētājus interesējošiem jautājumiem.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka “Rīgas svētki 2016” norisināsies no 12.augusta līdz 14.augustam, un tie ir veltīti kino tēmai. Svētku tematika izvēlēta, lai atgādinātu par pirmo kinoseansu Rīgā, kas notika pirms 120 gadiem, un paraudzītos uz Rīgu kā kino cienītāju, kino veidotāju un kino rādītāju pilsētu. Rīga šogad atzīmēs 815.jubileju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+