×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
10. janvāris, 2018
Drukāt

Ārkārtīgi pieaudzis studentu skaits, kas strādā algotu darbu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā palielinās to klātienes studentu skaits, kuri paralēli studijām strādā algotu darbu, kas nozīmē, ka studijām atliek mazāk laika.

Tas ir secinājums no plaša pētījuma, ar kuru trešdien, 10. janvārī, tiks iepazīstināta plašāka sabiedrība. Jaunais pētījums tapis projekta “Eurostudent” ietvaros, un tas ir plašākais augstskolu studentu izpētes projekts Eiropā.

81% aptaujāto studentu atzinuši, ka motivācija strādāt paralēli mācībām ir ikdienas tēriņu segšana un izdzīvošanai nepieciešamo lietu iegāde. Savukārt otrs faktors ir darba pieredzes iegūšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ne kurš katrs iztur šādu slodzi. Padomju laikos izglītību bija daudz vienkāršāk un vieglāk iegūt. Mūslaikos visu nosaka maciņa biezums vai vecāku līdzatbalsts. Līdz pamatskolas vai vidusskolas beigšanas, jaunietim vēl ilūzijas par gaišu nākotni galvā, bet saskaroties ar īstenību, ilūzijas izgaist …

 2. Kas tur īpašs.Arī padomijas laikos studenti strādāja par kurinātājiem,ostā par krāvējiem.Stipendijas bija tik smieklīgas-7 rubļi mēnesī.Studenti no laukiem bija ļoti trūcīgi,strādāt mācēja.Arī studijas beidza ar izcilību.

 3. Labrīt!
  Kāpēc LETA-s darbinieki uzskata, ka studenti nav dzīvas būtnes un raksta virsrakstā lieto “kas”?
  Raksta pirmajā teikumā tos studentus ir atdzīvinājuši un nu jau lieto “kuri”. Vai tiešām korespondentu latviešu valodas zināšanu līmenis ir tik zems?

 4. Tas ir tikai apsveicami, ka studenti arī strādā. Iegūst gan darba pieredzi, gan norūda raksturu un iemācās
  lietderīgi izmantot laiku. Nekā negatīva tajā nav, ir tikai ieguvumi.

 5. Studijām atliek tieši tikpat daudz laika. Varētu domāt, ka tie, kas nestrādā, caurām dienām to vien dara, kā mācās. Savukārt prakse un darba pieredze padara diplomu 100x vērtīgāku un pēc tam ir daudz vieglāk atrast darbu. Kurš tad grib ņemt darbā tādu zaļu gurķi, kas nekur nav strādājis un kuram galvā tikai teorija un fantāzijas?

Draugiem Facebook Twitter Google+