×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Arktikas glābējs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Animācijas filma „Polārlācis Norms” ir vārgs un neoriģināls darbs, kas saņēmis pamatīgu un pamatotu kinokritiķu pērienu un, par spīti studijas sākotnējai iecerei to izlaists DVD formātā, tomēr nonācis uz lielā ekrāna.

Ja Norms būtu pavisam parasts polārlācis, viņš nevienu neinteresētu, taču no vectēva baltais ķepainis ir mantojis spēju runāt cilvēku valodā, viņš nespēj darīt pāri nevienai radībai, tūristus izklaidē, kā YouYube viendienas zvaigznīte kratot savu astesgalu, un kā Arktikas iemītnieku vienīgā cerība nonāk Ņujorkā, lai savas mājas glābtu no naudaskārā Grīna nodomiem. Viņš iedomājies, ka arī aukstākais kontinents var būt apdzīvots, un jau sākti celtniecības darbi luksusa mitekļiem, taču pat ļaunākajos sapņos Grīnam nenāk ne prātā, ka viņam vēlreiz būs darīšana ar polārlāci, kuram vēl palīdzēs trīs ņipri lemingi.

Filma fiziski tapusi Indijā, un tā nav valsts, kas var lepoties ar vērā ņemamiem sasniegumiem animācijas žanrā, un arī ierunājušās to nav zvaigznes, kas ar savu vārdu vien pievilinātu skatītājus. „Polārlācim Normam” pārmests gan politnekorekta varoņu etniskā piederība, gan Ņujorkas slavenāko vietu apskate, gan pārāk jau nu paredzamais sižets un tā atklāšanā iekļauto radību skaits, nemaz nerunājot par šo varoņu padziļinātiem psiholoģiskajiem portretiem. Arī citas nepilnības neliek spiegt aiz sajūsmas un aplaudēt, jo pat visi joki šķiet apžļembāti, vien sāju smaidu nenovaldīju, kad nekautri tika citēts „Titāniks” un burbuļvanna Arktikas gaumē lika iedarbināt visus lemingu muskulīšus. Šie varoņi – „Ledus laikmeta” Skreta un Gru palīgu minjonu attāli radinieki – pamatīgākas filmas autoru atbildības rezultātā varētu sākt pastāvīgu ekrāna dzīvi arī bez Norma klātbūtnes, taču to diezin vai var prasīt no debitanta pilnmetrāžas animācijas filmai Trevora Vola, kura galvenā piesaistītā zvaigzne ir Roba Šnaidera, un viņš jau, neskatoties uz sapelnītajiem miljoniem, uz ekrāna ar labu gaumi nav izcēlies.

 

UZZIŅA:

„Polārlācis Norms”/”Norm of the North”

ASV, 2016.

Režisors: Trevors Vols

Oriģinālvalodā balsis ieskaņojuši: Robs Šnaiders, Hītera Greman, Kens Džens, KOlms Mīnijs, Bils Naijs; filma dublēta latviešu un krievu valodās.

No 22. janvāra „Kino Citadele”, „Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+