×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Ārlietu ministrija saņem vērtīgu dokumentu dāvinājumu

AM_logo_4

Pēc veiksmīgas Latvijas vēstniecības Hāgā sadarbības ar Overaiselas Vēstures centru Nīderlandē un Nīderlandes – Baltijas Asociāciju, vēstniecība nodeva vēsturiski svarīgus digitalizētus dokumentus Latvijas Ārlietu ministrijas arhīvā, portālam LA.lv pavēstīja ministrijā.

Vēstniecības darbinieki jūlija vidū tikās ar Nīderlandes – Baltijas Asociācijas prezidentu Džonu de Jongi, lai pārrunātu, kā bijušā Latvijas goda konsula Nīderlandē Jana Shūra atstāto arhīvu nodot Latvijas ārlietu dienestam. Konsuls pildīja pienākumus Latvijai tik vēsturiski svarīgā laika posmā – no 1995. līdz 2004. gadam. Viņš veicināja sadarbību starp Nīderlandi un Latviju, paplašinot abu valstu divpusējos kontaktus un popularizējot kultūru.

Vēstniecībai izdevās izveidot labu sadarbību ar Overaiselas Vēstures centru, vienojoties, kā Ārlietu ministrijas arhīvs iegūs šos dokumentus. Pateicoties centra Sabiedrisko attiecību vadītājam Vincentam Slēbem, digitalizētie dokumenti jau ir ministrijas rīcībā.

Bijušā Latvijas goda konsula J. Shūra sarakstes dokumenti ir vērtīga liecība par Latvijas un Nīderlandes sadarbību laika periodā no 1995. līdz 2004. gadam, kad J. Shūra bija goda konsuls Groningenas, Frīslandes, Drentes, Flevolandes, Overaiselas, Gelderlandes un Limburgas provincēs.

Dokumentu apjoms ir 21 fails jeb vairāk nekā 500 lappuses, precizē ĀM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+